Koniec sezonu ORLEN Superligi kobiet! Jak wygląda tabela?

Piłka ręczna

Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce zostały wicemistrzyniami Polski. Przesądziło o tym zwycięstwo zespołu trenera Marcina Palicy z URBIS Gniezno w ostatniej kolejce ekstraklasy, przy równoczesnej utracie punktów przez FunFloor Lublin w spotkaniu z KGHM MKS Zagłębiem Lubin.

Przed kończącą sezon kolejką na drugim miejscu w tabeli był FunFloor, ale w perspektywie miał mecz z Zagłębiem, które już wcześniej zapewniło sobie czwarte z rzędu mistrzostwo Polski.

KPR podejmował natomiast URBIS i musiał wygrać oraz równocześnie liczyć na korzystny wynik w Lubinie, aby zakończyć sezon ze srebrem. Spotkanie w Kobierzycach było niezwykle emocjonujące. KPR do przerwy prowadził 13:12, ale fatalny początek drugiej połowy sprawił, że później musiał gonić wynik. Końcówka spotkania należała jednak zdecydowanie do zespołu spod Wrocławia, który pewnie zwyciężył 30:27.

W tym czasie mecz w Lubinie jeszcze trwał, a wynik oscylował cały czas wokół remisu. Przy stanie 25:25 na kilkadziesiąt sekund przed końcem piłkę miał zespół FunFloor i mógł rzutem na taśmę zapewnić sobie wicemistrzostwo. Zagłębie wybroniło jednak atak rywalek i doszło do rzutów karnych, w których podopieczne trenerki Bożeny Karkut zwyciężyły 11-10.

Czwarty raz z rzędu po złoto sięgnęło Zagłębie, KPR drugi raz w historii zdobył wicemistrzostwo, a brązowe medale przypadły ekipie FunFloor.

Tabela na koniec sezonu 2023/2024 (mecze, zwycięstwa, zwycięstwa/porażki po karnych, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

1. KGHM MKS Zagłębie Lubin 28 25 2 1 889-644 78 +245 - mistrz
2. KPR Gminy Kobierzyce 28 20 2 6 797-738 64 +59
3. FunFloor Lublin 28 19 4 5 836-663 63 +173
4. Urbis Gniezno 28 13 3 12 754-792 43 -38
5. Piotrcovia Piotrków Tryb. 28 10 0 18 754-799 30 -45
6. Młyny Stoisław Koszalin 28 9 1 18 723-763 29 -40