Lewandowski uciął spekulacje. Oto jego przyszłość

Robert Lewandowski
Lewandowski uciął spekulacje. Oto jego przyszłość
fot. PAP/EPA
Lewandowski uciął spekulacje. Oto jego przyszłość

Robert Lewandowski pozostanie w nadchodzącym sezonie piłkarzem FC Barcelona, zadeklarował polski napastnik w środowej rozmowie z katalońskim dziennikiem “Mundo Deportivo”.

W przeprowadzonym w języku hiszpańskim wywiadzie pochodzący z podwarszawskiego Leszna zawodnik podkreślił, że dalsza gra w zespole Barcy jest dla niego “jak najbardziej oczywista”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwóch piłkarzy z Ekstraklasy powołanych na Euro. Znamy nazwiska

 

“Chcę wygrywać z tym klubem, jakim jest FC Barcelona, wiele tytułów. Wierzę, że w najbliższym sezonie możemy zagrać mocniej, zdobywając trofea” - powiedział Lewandowski, który z 18 bramkami jest w tym sezonie najlepszym strzelcem “Dumy Katalonii”.

 

Lewandowski podkreślił, że chce grać jak najlepiej dla “wspólnego dobra”: klubu FC Barcelony oraz występujących w zespole zawodników.

 

- Wierzę, że w przyszłym sezonie możemy triumfować. Z głębi serca chcę dać możliwie jak najwięcej naszej drużynie oraz klubowi - dodał i zaznaczył, że w dalszym ciągu dobrze czuje się zarówno fizycznie, jak i mentalnie.

 

Polski napastnik wyraził przekonanie, że w kończącym się sezonie dzięki częstemu pojawianiu się na boisku w barwach Barcy młodych zawodników, “Duma Katalonii” zyska na jakości i sile w rozgrywkach 2024-25. Wśród zawodników, w których pokłada nadzieję w nadchodzącym sezonie, “Lewy” wymienił hiszpańskiego napastnika Lamine'a Yamala.

 

- Mam nadzieję, że zdobyte przez tych młodych zawodników doświadczenie będzie procentowało w nadchodzących rozgrywkach - powiedział polski piłkarz.

 

Czwartkowy wywiad ucina spekulacje, które pojawiły się w ostatnim czasie wobec Roberta Lewandowskiego i jego dalszej kariery w FC Barcelonie. Część hiszpańskich komentatorów twierdziła bowiem, że Polak zamierza opuścić szeregi katalońskiego klubu.

 

35-letni dziś Lewandowski zasilił FC Barcelonę w lipcu 2022 r. Przechodząc z Bayernu Monachium do “Dumy Katalonii”, związał się z nowym klubem na okres czterech lat.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie