Polska - Kanada. Relacja live i wynik na żywo Liga Narodów siatkarzy 23.05

Czas na drugi mecz polskich siatkarzy w Lidze Narodów. Tym razem Biało-Czerwoni zmierzą się z Kanadyjczykami. Relacja live i wynik na żywo spotkania Polska - Kanada na Polsatsport.pl.

Pierwszy mecz ułożył się dla Polaków świetnie. Pewnie wygrali z Amerykanami 3:0. I choć w ich kadrze zabrakło niemalże wszystkich najważniejszych siatkarzy, ci obecni pokazali, że potrafią grać. W trzecim secie byli blisko sprawienia niespodzianki, ale finalnie lepiej nerwy na wodzy trzymali zawodnicy Nikoli Grbicia.

Kolejnym rywalem ubiegłorocznych zwycięzców Ligi Narodów będzie reprezentacja Kanady. Siatkarze z kraju klonowego liścia również rozegrali już jeden mecz. W czterech setach ograli gospodarzy pierwszego turnieju VNL - Turcję.

Polacy, jako gospodarz turnieju finałowego, mają zapewnioną grę w turnieju finałowym w Łodzi. Selekcjoner, podobnie jak rok temu, fazę interkontynentalną poświęci więc na sprawdzenie zawodników, a także doprowadzenie do dyspozycji tych, którzy mają za sobą trudny lub zakończony przez urazy sezon klubowy.

Mimo zdobytej kwalifikacji na turniej olimpijski, trener Nikola Grbić podkreślał przed rozpoczęciem VNL 2024, że jego celem jest wygranie imprezy. Da to jego podopiecznym pewność siebie potrzebną na igrzyska.

Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Kanada na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 16:00.