Siatkarska legenda jednak zostaje w Polsce! Ta wiadomość ucieszyła wielu kibiców

Siatkówka
Siatkarska legenda jednak zostaje w Polsce! Ta wiadomość ucieszyła wielu kibiców
fot. PAP
Jelena Blagojević i trener Stephane Antiga w czasach gry serbskiej przyjmującej w Rzeszowie (2021).

Ważną informację przekazał kibicom klub Grot Budowlani Łódź. W barwach tej drużyny nadal będzie występowała Jelena Blagojević. Serbska przyjmująca jest legendą Tauron Ligi i będzie to dla niej dziewiąty sezon na polskich parkietach.

Jelena Blagojević (rocznik 1988) od 2016 roku występowała w polskiej ekstraklasie siatkarek. Pierwszy sezon spędziła w Chemiku Police (2016–17), a sześć kolejnych w Developresie Rzeszów (2017–23). Z ekipą z Polic zdobyła mistrzostwo Polski, w barwach klubu z Rzeszowa wywalczyła pięć medali, ale zabrakło wśród nich tego z najcenniejszego kruszcu. Rozegrała w naszym kraju 201 ligowych meczów. Utytułowana przyjmująca ma również w dorobku dwa Puchary i dwa Superpuchary Polski.

 

Zobacz także: Siatkarka reprezentacji Polski podjęła ważną decyzję! "Bobas – cieszymy się, że zostajesz"

 

W maju 2023 roku Blagojević rozstała się z rzeszowskim klubem i dołączyła do chińskiej drużyny Shenzhen Zhongsai. Rozłąka z polską ligą nie trwała jednak długo. Pod koniec stycznia tego roku Grot Budowlani Łódź ogłosili, że doświadczona zawodniczka wzmocni drużynę w końcówce sezonu. Łódzka drużyna zakończyła rozgrywki Tauron Ligi na czwartym miejscu. Jak się okazuje, współpraca Blagojević z klubem potrwa dłużej, bo kontrakt przedłużono na sezon 2024/25.

 

– Bardzo się cieszę, że zostaję w Polsce. Bardzo dobrze czuję się w Łodzi, to coś nowego dla mnie. Także bardzo się cieszę i nie mogę doczekać się nowego sezonu, nowych emocji na boisku i walki o najwyższe cele. Będziemy mieć ciekawy zespół, mix młodych i trochę bardziej doświadczonych siatkarek. Mam nadzieję, że zbudujemy dobrego ducha drużyny i razem będziemy walczyć o jak najwięcej – powiedziała Blagojević, cytowana przez stronę klubu.

 

Jelena Blagojević, poza Polską, grała również w lidze serbskiej, włoskiej, tureckiej i chińskiej. Z reprezentacją Serbii wywalczyła brązowy medal igrzysk olimpijskich (Tokio 2020), dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Europy (2017, 2019), a raz wicemistrzostwo (2021). Ma też w dorobku srebro World Grand Prix 2017 i Ligi Europejskiej 2012. Od 2022 roku jest asystentką w sztabie serbskiej reprezentacji, z którą sięgnęła w tej roli po srebrny medal mistrzostw Europy 2023.

 

To kolejne przedłużenie umowy w Grot Budowlanych Łódź. Klub poinformował wcześniej, że w drużynie na kolejny sezon zostaną Justyna Łysiak (libero), Małgorzata Lisiak (środkowa), Ewelina Wilińska (rozgrywająca), Weronika Sobiczewska (atakująca) oraz Kinga Różyńska (środkowa).

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Iran - USA. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie