Kiedy pierwszy mecz Igi Świątek na Roland Garros? O której godzinie? Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy

Iga Świątek
Kiedy pierwszy mecz Igi Świątek na Roland Garros? O której godzinie? Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy
fot. PAP
Kiedy pierwszy mecz Igi Świątek na Roland Garros?

Niedługo rozpocznie się jeden z najważniejszych turniejów w świecie tenisa - Roland Garros. Na kortach w stolicy Francji wystąpią największe gwiazdy. Organizatorzy French Open powoli zdradzają kolejne szczegóły dotyczące terminarzu rywalizacji nad Sekwaną. Kiedy Iga Świątek rozegra swój pierwszy mecz na Roland Garros?

W czwartek 23 maja odbyło się losowanie głównej drabinki tegorocznej edycji Roland Garros. Mimo to Iga Świątek nadal nie poznała nazwiska swojej pierwszej przeciwniczki podczas zmagań w stolicy Francji. Jak się bowiem okazało, liderka światowego rankingu stanie naprzeciwko jednej z zawodniczek, które zapewnią sobie miejsce w wielkoszlemowej imprezie poprzez kwalifikacje. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Rywalka była zbyt mocna! Linette odpadła z turnieju

 

Chociaż Świątek nadal nie wie, z kim zmierzy się w swoim pierwszym pojedynku podczas French Open, to organizatorzy rywalizacji już uchylili rąbka tajemnicy, jeżeli chodzi o terminarz zmagań w Paryżu.

 

Warto przypomnieć, że turniej nad Sekwaną jest wyjątkowy dla zawodniczki pochodzącej z Raszyna. Tenisistka podczas swojej kariery sięgnęła już bowiem po trzy zwycięstwa podczas French Open. Wygrała Roland Garros w 2020, 2022 i 2023 roku. Czy teraz powtórzy swój sukces?

Kiedy pierwszy mecz Igi Świątek na Roland Garros?

Kiedy Świątek gra na Roland Garros? To pytanie zadaje sobie wielu tenisowych kibiców. Jak się okazuje, Polka pierwszy raz podczas tegorocznej edycji French Open ma wybiec na kort w poniedziałek 27 maja.

O której godzinie pierwszy mecz Świątek na Roland Garros?

Godzina meczu Świątek na French Open nie została jeszcze podana. 

 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie