Nie żyje polski piłkarz. "Był współautorem historycznego awansu"

Piłka nożna
Nie żyje polski piłkarz. "Był współautorem historycznego awansu"
Nie żyje polski piłkarz. "Był współautorem historycznego awansu"

Zmarł były piłkarz i trener Resovii Rzeszów, Jerzy Daniło. O jego śmierci poinformował w specjalnym komunikacie podkarpacki klub. Miał 73 lata.

Jerzy Daniło swojej pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Sanoku, mieście swojego urodzenia. W 1971 roku przeniósł się do Resovii, której barwy reprezentował do 1980. Następnie wyemigrował do Chicago, gdzie przez trzy lata bronił barw lokalnego Croatian Chicago.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje medalista piłkarskich MŚ. To on strzelił słynnego gola

 

Po zakończeniu kariery piłkarskiej wrócił do Polski i zaczął karierę trenerską. Początkowo prowadził zespoły młodzieżowe Resovii i był asystentem trenera pierwszego zespołu. Następnie rozpoczął pracę jako szkoleniowiec pierwszej drużyny w innych zespołach, między innymi w Stali Sanok, czyli klubie, którego był wychowankiem, Kolbuszowiance Kolbuszowa czy Czarnych Jasło.

 

O śmierci Daniły dowiedzieliśmy się z komunikatu Resovii.

 

"Barw naszego Klubu bronił do końca lat 70, grając na pozycji pomocnika. Był współautorem historycznego awansu Resovii do II ligi w 1977 roku." - wspomina Daniłę podkarpacki klub.

 

"CWKS Resovia Rzeszów S.A. pragnie wyrazić najszczersze kondolencje Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Zmarłego" - kończy komunikat Resovia.

Mateusz Przyrowski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie