Liga Narodów siatkarzy 2024: Wyniki i skróty meczów – sobota 25.05

Francja wygrała z Turcją w meczu VNL 2024.

W sobotę rozegrano kolejne spotkania Ligi Narodów siatkarzy na turniejach w Antalyi i w Rio de Janeiro. Polacy mieli dzień przerwy, ale w rywalizacji innych drużyn nie brakowało emocji. Sprawdź wyniki soibotnich meczów Ligi Narodów siatkarzy.

Po sobotnich meczach w VNL 2024 już tylko trzy drużyny nie zaznały goryczy porażki – Włochy, Polska i Słowenia. Włosi podtrzymali zwycięską serię, pokonując 3:1 Japończyków. Słoweńcy po raz drugi wygrali po tie-breaku, tym razem ogrywając 3:2 Kanadę. Polacy mieli dzień przerwy, a w niedzielę dojdzie do starcia dwóch niepokonanych dotychczas ekip Polski i Słowenii.

W Lidze Narodów siatkarzy występuje szesnaście reprezentacji. Każda z nich wystąpi w trzech turniejach, w każdym rozegra po cztery mecze. Siedem najlepszych drużyn po fazie zasadniczej oraz gospodarz (Polska), awansuje do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w Łodzi w dniach 27–30 czerwca.