Gol Roberta Lewandowskiego. Wygrana Barcelona w ostatnim meczu w sezonie

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski w barwach Barcelony.

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Barcelony w wygranym 2:1 wyjazdowym meczu z Sevillą, zamykającym sezon 2023/24 hiszpańskiej La Ligi. Katalończycy zajęli drugie miejsce, a polski piłkarz był trzecim strzelcem rozgrywek.

Lewandowski otworzył wynik w 15. minucie. Jeszcze przed przerwą wyrównał Marokańczyk Youssef En Nesyri, a zwycięskiego gola strzelił w 59. minucie Fermin Lopez. Trzy minuty później "Lewy" opuścił boisko, zmieniony przez Ferrana Torresa. To był ostatni mecz Barcelony pod wodzą trenera Xaviego Hernandeza.

Polski napastnik zakończył sezon z dorobkiem 19 bramek. Wyprzedzili go tylko Ukrainiec Artem Dowbyk z Girony - 24 oraz Norweg Alexander Sorloth z Villarreal - 23.

W tabeli "Barca" uplasowała się na drugiej pozycji, ustępując o 10 punktów Realowi Madryt, który w sobotę bezbramkowo zremisował u siebie z Betisem Sewilla. Na Santiago Bernabeu kibice pożegnali niemieckiego piłkarza Toniego Kroosa, który już wcześniej ogłosił, że po mistrzostwach Europy kończy z futbolem. Po raz ostatni wystąpi w koszulce Realu zapewne 1 czerwca w finale Champions League przeciw Borussii Dortmund na londyńskim stadionie Wembley.

Trzecie miejsce zajęła Girona, która jesienią zadebiutuje w Lidze Mistrzów. W fazie grupowej tych rozgrywek wystąpi także czwarte w tabeli Atletico Madryt.

La Liga opuszczają: Cadiz, Granada, w której grali Kamilowie Jóźwiak i Piątkowki, oraz Almeria.

Trwają jeszcze rozgrywki na zapleczu ekstraklasy. W niedzielę w 41. kolejce powrót do elity po rocznej przerwie zapewnił sobie Real Valladolid dzięki wygranej 3:2 z rezerwami Valladolid. Blisko ekstraklasy jest druga w tabeli drużyna Leganes, a o trzecie premiowane awansem miejsce zagrają w barażach zespoły z miejsce 3-6.