Reprezentant Polski w siatkówce zmienia klub! Był rewelacją pierwszego turnieju Ligi Narodów

Siatkówka
Reprezentant Polski w siatkówce zmienia klub! Był rewelacją pierwszego turnieju Ligi Narodów
fot. FIVB

To już potwierdzone. Mateusz Poręba oficjalnie zakończył okres wypożyczenia w PGE GiEK Skrze Bełchatów. Środkowy, który błyszczał podczas VNL w Antalyi, najprawdopodobniej wróci do ZAKSY.

Mateusz Poręba świetnie wykorzystuje daną mu w tym sezonie szansę. Najpierw dobrze grał w Skrze, a teraz bryluje w kadrze. Podczas pierwszego turnieju Ligi Narodów, który odbył się w Turcji, środkowy udowodnił, że Nikola Grbić nie postawił na niego przypadkiem. W meczu z Kanadą zdobył aż 13 punktów, z czego 11 atakiem. Brakujące dwa dołożył blokiem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski siatkarz odchodzi z wicemistrza PlusLigi. "Czasami potrzeba nowego bodźca"

 

Od dłuższego czasu mówiło się o jego odejściu ze Skry i powrocie do Grupy Azoty Kędzierzyna-Koźla. Teraz to stało się faktem. 

 

- Ten rok był dla mnie niesamowity i bardzo żałuję, że to był tylko rok. Przez cały sezon zrobiłem duży progres, ale przede wszystkim czułem ogromne wsparcie od zarządu, drużyny, kibiców, a także partnerów biznesowych. Cieszę się, że mogłem reprezentować barwy tak utytułowanej drużyny – powiedział Mateusz Poręba, cytowany przez stronę zespołu z Bełchatowa.

 

Środkowy we współpracy z rozgrywającym Grzegorzem Łomaczem wypracował łącznie 173 punkty. Do tego dołożył 59 skutecznych bloków i 15 asów serwisowych. Więcej jednak nie będzie.

 

Poręba jest kolejnym siatkarzem, który dołączy do kędzierzynian od przyszłego sezonu. Kontrakty z klubem przedłużyli David Smith, Erik Shoji i Marcin Janusz. Wiele mówi się również o tym, że do drużyny ma dołączyć Bartosz Kurek.

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie