Ważna wiadomość przed meczem Polki na Roland Garros

Tenis
Ważna wiadomość przed meczem Polki na Roland Garros
fot. PAP
Ważna wiadomość przed meczem Polki na Roland Garros

We wtorek jako ostatnia z Polaków w singlu do gry we French Open przystąpi Magdalena Fręch. Polska tenisistka nie musi przejmować się deszczową pogodą w Paryżu, bo z Rosjanką Darią Kasatkiną około godziny 16. zmierzy się na korcie Suzanne Lenglen, który przed tą edycją został zadaszony.

Od początku tegorocznych zmagań pogoda nie rozpieszcza organizatorów i kibiców. Już w niedzielne popołudnie fani w popłochu uciekali z trybun, m.in. podczas meczu Huberta Hurkacza, gdy lunęło. Również w poniedziałek mecze były przerywane, a prognozy na kolejne dni są pesymistyczne.

 

Zobacz także: Kiedy jest kolejny mecz Świątek?

 

W obliczu takiej aury wyjątkowo cenne okazało się zadaszenie drugiego co do wielkości kortu Suzanne Lenglen. Prace symbolicznie zakończyły wieloletnią modernizację kompleksu Rolanda Garrosa.

 

Uroczystej prezentacji zadaszenia dokonano w niedzielę. Pofałdowany kształt dachu nawiązuje do sukienki patronki stadionu. Zakrycie kortu zajmuje około 10 minut, a materiał w pełni napięty jest po 15 minutach.

 

Zasady korzystania z zadaszenia są ściśle określone. W przypadku załamania pogody sędzia przerywa mecz na czas rozłożenia dachu. Jeśli jednak mecz zaczął się pod dachem, a pogoda się poprawiła, to i tak do końca jest pod nim rozgrywany.

 

Fręch i Kasatkina zagrają we wtorek jako trzecie na korcie Suzanne Lenglen. O godzinie 11.00 rozpocznie się mecz rozstawionej z numerem czwartym reprezentantki Kazachstanu Jeleny Rybakiny z Belgijką Greet Minnen, a następnie zmierzą się Argentyńczyk Tomas Martin Etcheverry i Francuz Arthur Cazaux.

 

Rosjanka rozstawiona jest z numerem 10. Fręch, która w rankingu jest 49., mierzyła się z nią wcześniej dwukrotnie i doznała dwóch porażek.

 

Z Polaków do drugiej rundy awansowali walcząca o trzeci z rzędu i czwarty w karierze tytuł Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz. Odpadła natomiast Magda Linette.

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie