Perugia pozyskała znanego siatkarza. Środek mistrzów Włoch w komplecie

Siatkówka
Perugia pozyskała znanego siatkarza. Środek mistrzów Włoch w komplecie
fot. Cyfrasport
Agustin Loser zagra w Perugii.

Sir Susa Vim Perugia odsłania kolejne karty przed sezonem 2024/25. Siatkarzem tego klubu został reprezentant Argenytyny – Agustin Loser. Po podpisaniu kontraktu z tym zawodnikiem, ekipa mistrza Włoch skompletowała obsadę na środku siatki.

Agustin Loser (rocznik 1997) występował w klubach Club Ciudad de Buenos Aires (2015–18), Bolivar Voley (2018–20), Tourcoing Lille Metropole (2020–22), a przez dwa poprzednie sezony w Allianz Milano (2022–24). Przez dwa kolejne lata ma reprezentować barwy Sir Susa Vim Perugia.

 

Zobacz także: Perugia ogłosiła hitowy transfer! To on zastąpi Wilfredo Leona

 

– Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączam do obecnie najsilniejszej drużyny we Włoszech, która w zeszłym roku wygrała wszystko... W przypadku drużyny takiej jak Perugia celem jest zwycięstwo we wszystkich rozgrywkach, w których się występuje. W zeszłym roku drużyna miała niesamowity sezon, więc chciałbym spróbować go powtórzyć. Z pewnością bardzo ważnym celem będzie też Liga Mistrzów – zaznaczył Loser.

 

Środkowy od 2018 roku występuje w reprezentacji Argentyny. Z drużyną narodową wywalczył m.in. brązowy medal igrzysk olimpijskich Tokio 2020 oraz mistrzostwo Ameryki Południowej 2023.

 

Perugia ma już skompletowaną obsadę środkowych na kolejny sezon. Na tej pozycji zagrają Davide Candellaro, Agustín Loser, Roberto Russo oraz Sebastian Sole.

 

– Jestem bardzo zadowolony, że będę mógł grać z Sebastianem Sole. Był on ważną osobą, która bardzo mi pomogła, zarówno na boisku, jak i poza nim, kiedy zaczynałem reprezentacyjną przygodę. Został moim przyjacielem, dzieliliśmy wiele pięknych chwil, takich jak brąz olimpijski w Tokio – przyznał Loser.

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie