Michał Probierz uchylił rąbka tajemnicy. Ten piłkarz nie zostanie zgłoszony na Euro

Piłka nożna
Michał Probierz uchylił rąbka tajemnicy. Ten piłkarz nie zostanie zgłoszony na Euro
fot. Cyfrasport
Michał Probierz wypowiedział się po ogłoszeniu powołań

Bramkarz Oliwier Zych, który jest w gronie czterech bramkarzy powołanych na czerwcowe zgrupowanie przed mistrzostwami Europy, nie zostanie zgłoszony na turniej - zapowiedział selekcjoner Michał Probierz. Jak jednak dodał, piłkarz będzie pomagał w treningach reprezentacji.

Probierz ogłosił w środę listę 29 piłkarzy powołanych na rozpoczynające się w niedzielę zgrupowanie przed mistrzostwami Europy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Probierz zaskoczył? Oto największe niespodzianki wśród powołanych!

 

Ostateczna lista, którą trzeba przesłać do UEFA najpóźniej do 7 czerwca, ma liczyć 26 nazwisk, więc selekcjoner musi skreślić jeszcze trzech piłkarzy.

 

Jednym z nich będzie Zych, niespełna 20-letni bramkarz wypożyczony z Aston Villi do Puszczy Niepołomice. W kadrze pozostanie trzech golkiperów - Wojciech Szczęsny, Marcin Bułka i Łukasz Skorupski.

 

- Powołaliśmy czterech bramkarzy. Zych nie zostanie zgłoszony, ale będzie nam pomagać - powiedział Probierz, który listę powołanych przedstawił niespodziewanie na konferencji prasowej przed turniejem golfowym, której był gościem.

 

Biało-Czerwoni udział w ME rozpoczną w niedzielę 16 czerwca od meczu z Holandią w Hamburgu, pięć dni później zagrają z Austriakami w Berlinie, a 25 czerwca - z Francją w Dortmundzie.

 

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie