Probierz zaskoczył? Oto największe niespodzianki wśród powołanych!

Piłka nożna

Michał Probierz zgodnie z obietnicą ogłosił w środę szeroką kadrę reprezentacji Polski na Euro 2024. W gronie 29 zawodników nie brakuje zaskakujących nazwisk, a wielkim nieobecnym jest Matty Cash.

O tym, że obrońcy Aston Villi może zabraknąć w kadrze na zbliżające się Euro informowaliśmy już wcześniej. Doniesienia medialne okazałe się prawidłowe. Anglik z polskim paszportem, który był wielką nadzieją naszej drużyny narodowej, rozczarował i mistrzostwa obejrzy z domu.

 

W szerokiej kadrze 29 zawodników nie brakuje pewniaków, ale są też niespodzianki. Do tego drugiego grona z pewnością zalicza się 19-letni bramkarz Puszczy Niepołomice Oliwier Zych. Zaskoczeniem, ale tylko z pozoru, jest również powołanie Kacpra Urbańskiego z Bolonii. Warto jednak zaznaczyć, że 19-latek bardzo dobrze radził sobie w minionym sezonie w barwach rewelacji Serie A, rozgrywając 22 mecze i zajmując wysokie piąte miejsce w tabeli. Obaj nastolatkowie nie mieli jeszcze okazji debiutu w reprezentacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy szeroką kadrę piłkarskiej reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy

 

Szansę na wyjazd na Euro ma Paweł Bochniewicz. Jego obecność można uznać za niespodziankę. W tym roku wrócił do kadry po czterech latach przerwy, ale nie miał okazji wybiec na murawę. 28-letni piłkarz Heerenveen marcowy baraż z Estonią przesiedział na ławce rezerwowych. W reprezentacji debiutował w 2020 roku i wystąpił w trzech meczach.

 

Dla niektórych zaskoczeniem będzie też powołanie Tymoteusza Puchacza, który podobnie jak Bochniewicz został powołany na tegoroczne baraże o Euro i nawet rozegrał 35 minut w starciu z Estonią. Decydujące mecz z Walią przesiedział na ławce, a wcześniej ostatni występ w kadrze zaliczył 8 czerwca 2022 roku w Lidze Narodów z Belgią. Regularna gra w barwach Kaiserslautern w 2. Bundeslidze oraz dotarcie z nim do finału Pucharu Niemiec przekonała jednak Probierza, aby dać szansę 13-krotnemu reprezentantowi.

 

O tym, czy wspomniani zawodnicy pojadą do Niemiec na Euro przekonamy się 7 czerwca, kiedy mija termin zgłaszania ostatecznej listy 26 piłkarzy na zmagania u naszych zachodnich sąsiadów.

 

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie