Pięć setów w meczu Polski z Ukrainą! Specjalna uroczystość w Suwałkach

Siatkówka
Pięć setów w meczu Polski z Ukrainą! Specjalna uroczystość w Suwałkach
Fot. Polsat Sport
Reprezentacja Polski wygrała z Ukrainą w meczu towarzyskim.

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Ukrainę 3:2 w meczu towarzyskim rozgrywanym w Suwałkach. W ramach specjalnej uroczystości podczas spotkania odsłonięto pamiątkową koszulkę Łukasza Rudzewicza - doświadczonego zawodnika miejscowego Ślepska.

Od początku spotkania reprezentacja Ukrainy wyszła swoim najmocniejszym składem. Polacy, którzy pojawili się w Suwałkach w skromnym 9-osobowym zespole nie mieli większych możliwości wyboru, a Biało-Czerwonych pod nieobecność Nikoli Grbicia poprowadził Adam Swaczyna.


Ukraińcy rozpoczęli mocno, prezentując fizyczną siatkówkę. Polacy wielokrotnie mieli problem ze skończeniem swojej akcji i zrobiło się 4:8. Czas wziął trener Swaczyna, a Biało-Czerwoni dalej borykali się z kłopotami przy piłce po swojej stronie. Po asie Janczuka kolejny czas na 5:11 wziął polski trener, a prowadzenie Ukraińców się nie zmniejszało. Do akcji musiał wkroczyć Artur Szalpuk, który świetnie prezentował się zza linii dziewiątego metra. To on popisał się asem w końcówce i zrobiło się nerwowo przy stanie 19:22. W końcu jednak przy 21:24 zagrywkę popsuł Karol Butryn, wobec czego zwycięstwo w tej partii świętowali goście.

 

ZOBACZ TAKŻE: 86 nazwisk! W jakich dyscyplinach polscy atleci wystartują podczas ME?


Drugi set był znacznie bardziej zacięty z lekkim wskazaniem na Polaków. Nie zawodził Mikołaj Sawicki, który z lewego skrzydła radził sobie wręcz wyśmienicie, a piłki równo między swoich kolegów rozdzielał Marcin Komenda. W końcu time-out wziął Raul Lozano, a niedługo potem na środku zatrzymany został Koval. Polacy mieli wreszcie partię pod swoją kontrolą i przy stanie 25:17 pewnie doprowadzili seta do końca.


Trzecia i czwarta partia to podobna historia z odmiennym zakończeniem. Obie drużyny wymieniały ciosy w różnorodnych konfiguracjach i obie rozstrzygnęły poszczególne sety na swoją korzyść. Spotkanie nieuchronnie zmierzało do tie-breaka, gdzie Polacy udowodnili swoją dominację. Świetnie spisywał się Szalpuk, a za ciosem poszli również Sawicki i Jakubiszak, który niepodzielnie rządził na środku. W końcu Polacy wygrali piątą partię 15:9.

 

W trakcie meczu poza siatkarskimi emocjami oglądaliśmy także specjalną uroczystość na cześć Łukasza Rudzewicza, który świętował swój jubileusz w suwalskich barwach. Podczas spotkania odsłoniętą pamiątkową koszulkę zawodnika, która zawisła pod sufitem hali.

 

Polska - Ukraina 3:2 (21:25, 25:17, 25:18, 22:25, 15:9)

 

MVP: Artur Szalpuk

 

Polska: Karol Butryn, Marcin Komenda, Artur Szalpuk, Karol Butryn, Łukasz Usowicz, Szymon Jakubiszak, Mikołaj Sawicki, Kuba Hawryluk (libero), Dawid Dulski.

 

Ukraina: Dymytro Shapoval, Serhii Yevstatov, Dmytro Dolgopolov, Evhenii Kisiluk, Denis Veletskiy, Danilo Uryvkin, Oleksandr Boisko (libero) - Mykyta Luban (libero), Oleksander Koval.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie