Słynny trener będzie pracował z polskimi skoczkami?! Otrzymał konkretną ofertę

Zimowe
Słynny trener będzie pracował z polskimi skoczkami?! Otrzymał konkretną ofertę
fot. PAP
Alexander Stoeckl.

Trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl, który w piątek po 13 latach pracy doszedł do porozumienia z krajową federacją narciarską (NSF) i zakończył ważny do 2026 roku kontrakt, otrzymał według dziennika ”Dagbladet” konkretną propozycję z Polski.

Według źródeł gazety Austriak otrzymał od Polskiego Związku Narciarskiego ofertę stanowiska szefa i koordynatora polskich skoków narciarskich z zadaniami głównie administracyjnymi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nieprawdopodobne! Pobił rekord świata w długości lotu o niemal 40 metrów (WIDEO) 

 

”Stoeckl i Brathen są niekwestionowanymi twórcami sukcesu norweskich skoków i w ten sposób bezpośredni rywale Norwegii mogą otrzymać wszystkie tajniki tego wyjątkowo skutecznego i ściśle pracującego ze sobą duetu na srebrnej tacy” - podkreśli ”Dagbladet”.

 

”Ta informacja jest prawdziwa bombą” - podkreśla w środę gazeta dodając, że według jej informacji Stoeckl był już w Krakowie na spotkaniu PZN.

 

Gazeta podkreśla, że według jej informacji inicjatorem propozycji jest austriacki trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler, który był uczniem Stoeckla w gimnazjum narciarskim w Stams.

 

Stoeckl był trenerem reprezentacji Norwegii przez ostanie 13 lat, lecz od połowy lutego był nieobecny na zawodach Pucharu Świata po tym kiedy jego podopieczni wysłali do NSF list, w którym wyrazili brak zaufania do niego i zażądali od federacji jak najszybszego zastąpienia go innym szkoleniowcem.

 

W tym czasie Stoeckl odbył kilka spotkań z NSF w sprawie warunków odprawy i jej wysokości, ale dopiero w maju po zagrożeniu skierowaniem sprawy do sądu negocjacje przyspieszyły i zostały zakończone w piątek.

 

Szkoleniowiec odmówił komentarzy ”Dagbladet”, lecz przyznał, że otrzymał kilka propozycji nowej pracy.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie