Wielcy nieobecni reprezentacji Polski na EURO. Kogo nie powołał Probierz?

Piłka nożna

Selekcjoner reprezentacji Polski - Michał Probierz ogłosił szeroki skład kadry na czerwcowe zgrupowanie przed mistrzostwami Europy. W zespole powołanym przez polskiego szkoleniowca zabrakło kilku głośnych nazwisk.

Poznaliśmy elitarną grupę, która rozpocznie przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami turnieju mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wśród 29 ogłoszonych nazwisk pojawiło się kilka niespodzianek. W szerokiej kadrze znalazło się miejsce między innymi dla 19-letniego Kacpra Urbańskiego, a do kadry dołączyć ma również dodatkowy bramkarz - Oliwier Zych z Puszczy Niepołomice.

 

ZOBACZ TAKŻE: Stało się! FC Barcelona ogłosiła nowego trenera


Nie zabrakło również niespodzianek jeśli chodzi o nieobecności w kadrze. Jedną z nich jest brak jednego z zawodników Premier League, który w ostatnim czasie był również podstawowym zawodnikiem reprezentacji. Probierz pominął bowiem Matty'ego Casha. Zawodnik Aston Villi zmaga się obecnie z problemami zdrowotnymi.


Probierz nie znalazł miejsca także dla regularnie grających w swoich ligach Mateusza Klicha i Kacpra Kozłowskiego. Ponadto po raz pierwszy od dawna nie zobaczymy w biało-czerwonym stroju Karola Linettego, a na setnym występie zatrzymał się licznik występów Grzegorza Krychowiaka, który we wrześniu zakończył reprezentacyjną karierę.


W kadrze nie zobaczymy także Bartłomieja Drągowskiego, Tomasza Kędziory czy wyróżniających się zawodników PKO BP Ekstraklasy - Dominika Marczuka, Bartłomieja Wdowika, Dawida Kurminowskiego oraz Patryka Dziczka.


Zobacz których zawodników nie powołał do szerokiej kadry Michał Probierz!

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie