Jest reakcja na głośne słowa Świątek! Znana tenisistka wypaliła to na konferencji

Tenis
Jest reakcja na głośne słowa Świątek! Znana tenisistka wypaliła to na konferencji
fot. PAP
Iga Świątek chciała to naprawić. Jest reakcja znanej tenisistki!

Słowa Igi Świątek po meczu z Naomi Osaką odbiły się szerokim echem w świecie tenisa. W czwartek zareagowała na nie inna uczestniczka Roland Garros 2024.

Po niesamowitym meczu z Japonką, który Polka wygrała po trzech setach, Świątek zwróciła się do fanów o nieco spokojniejsze zachowanie w trakcie wymian.

Zobacz także: Jest problem na Roland Garros! Iga Świątek postanowiła coś z tym zrobić

 

- Wiem, że nasza gra jest przede wszystkim rozrywką, ale stawka jest tu wysoka, także finansowa, a ja staram się być jak najbardziej skoncentrowana. Dopingujcie, ale nie w trakcie wymian - powiedziała.

 

Dodała też, że takie sytuacje zdarzały się kilkukrotnie.

 

W czwartek ten temat został poruszony na konferencji Pauli Badosy, która ograła Julię Putincewą w II rundzie Roland Garros 2024. Hiszpanka była zdziwiona pytaniem dziennikarza o atmosferę na trybunach podczas spotkań. Dopiero po chwili została uświadomiona, że chodzi o słowa Świątek.

 

- Myślę, że nie może narzekać, ponieważ ja grałam na korcie 8 i 9, gdzie mogę słyszeć wszystko. Mogę usłyszeć wszystko z kortów Suzanne Lenglen, Philippe'a Chatriera, kortu 6 czy 7 podczas wymian. Myślę, że ma szczęście, że może ciągle grać na korcie Philippe'a Chatriera i to jej odpowiada. Mnie to nie przeszkadza, bo jestem skupiona na swoim meczu - stwierdziła.

I kontynuowała:

 

- Lubię, kiedy fani dopingują. Kilka lat temu mieliśmy trudną sytuację, gdy graliśmy bez kibiców ze względu na pandemię koronawirusa, więc teraz jestem szczęśliwa, że wrócili i myślę, że są bardzo ważni dla naszego sportu - dodała.

W kolejnej rundzie Badosa zmierzy się z Aryną Sabalenką.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie