Słowa Igi Świątek przyniosły efekt? Organizatorzy podjęli ważną decyzję!

Tenis
Słowa Igi Świątek przyniosły efekt? Organizatorzy podjęli ważną decyzję!
fot. PAP
Słowa Igi Świątek przyniosły efekt? Organizatorzy podjęli ważną decyzję!

Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju tenisowego Roland Garros w Paryżu wprowadzili zakaz spożywania alkoholu na trybunach. To m.in. skutek skarg na zachowanie kibiców, wyrażonych przez Belga Davida Goffina oraz Igę Świątek.

"Przede wszystkim jesteśmy szczęśliwi, że ludzie z wielkim entuzjazmem oglądają mecze tenisowe, okazując uczucia i emocje. Ale z pewnością są pewne rzeczy, które nie powinny iść dalej. Trzeba było wprowadzić kilka nowości. Do tej pory alkohol był dozwolony na trybunach, ale to już koniec" - oświadczyła dyrektor turnieju Amelie Mauresmo.

Zobacz także: Jest reakcja na głośne słowa Świątek! Znana tenisistka wypaliła to na konferencji

 

Była znakomita francuska tenisistka poinformowała, że poproszono sędziów o częstsze upominanie publiczności, aby zapewnić szacunek zawodnikom, a w przypadku przekraczania przez kibiców granic dobrego zachowania, będzie wkraczać ochrona.

 

"Zobaczmy, jak to będzie, gdy sędziowie będą trochę bardziej rygorystyczni i gdy kwestie bezpieczeństwa będą nieco bardziej rygorystycznie egzekwowane" – dodała Mauresmo.

 

Na zachowanie publiczności skarżył się Goffin. Po zwycięskim meczu pierwszej rundy z reprezentantem gospodarzy Giovannim Mpetshi Perricardem Belg oświadczył, że miejscowi kibice okazywali "całkowity brak szacunku".

 

W bardziej oględny sposób wyraziła swoje niezadowolenie Świątek, namawiając kibiców, żeby powstrzymywali się od okrzyków, zwłaszcza w meczach pod dużą presją.

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie