Są konsekwencje obustronnego walkowera! Posypały się kary

Żużel
Są konsekwencje obustronnego walkowera! Posypały się kary
Fot. PAP
Są konsekwencje obustronnego walkowera! Posypały się kary

Komisja Orzekająca Ligi nałożyła kary finansowe na 15 żużlowców zgłoszonych do wtorkowego meczu ekstraligi ebut.pl Stali Gorzów z ZOOleszcz GKM Grudziądz. Sędzia Michał Sasień po odmowie zawodników wyjścia na tor odwołał zawody i przyznał obustronny walkower.

Po opadach deszczu i godzinach oczekiwania oraz po próbie toru żużlowcy nie przystąpili do zawodów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lekkoatletyczne ME 2024: Terminarz

 

"Oczekiwałem na ocenę kierowników drużyn i oświadczenia. Tor jest trudny, ale regulaminowy – tak go oceniłem. Nastąpiła odmowa jazdy grudziądzan na ekstraordynaryjną próbę toru. Po próbie rozmawiałem z zawodnikami. Okazało się, że obie drużyny zaczęły twierdzić, że tor jest niebezpieczny i drużyny odmówiły jazdy" - powiedział Sasień.

 

Grzywna wynosi po 50 tys. dla seniorów oraz 10 tys. dla juniorów. Dodatkowo otrzymali oni karę zawieszenia na okres jednego miesiąca, która będzie wyegzekwowana przy kolejnym incydencie z ich udziałem w ciągu roku. Żużlowcy mają trzy dni na odwołanie się od otrzymania orzeczenia.

 

Ukarani to: ebut.pl Stal Gorzów - Szymon Woźniak, Oskar Fajfer, Martin Vaculik, Jakub Miśkowiak, Anders Thomsen (seniorzy) oraz Jakub Stojanowski, Oskar Paluch, Mathias Pollestad (juniorzy); ZOOleszcz GKM Grudziądz - Max Fricke, Kacper Pludra, Jaimon Lidsey, Wadim Tarasienko (seniorzy) oraz Kacper Łobodziński, Kevin Małkiewicz, Jan Przanowski (juniorzy).

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie