Czas na ogromne emocje! Dwie mistrzowskie walki

Sporty walki
Czas na ogromne emocje! Dwie mistrzowskie walki
fot. Materiały prasowe
Czas na ogromne emocje! Dwie mistrzowskie walki

Dwie mistrzowskie walki. Pojedynek najlepszego polskiego pięściarza wagi ciężkiej. 8 czerwca w Karlinie pięściarskie święto podczas gali Homanit Rocky Boxing Night.

Gospodarzem wydarzenia po raz kolejny jest Homanit Arena - Regionalne Centrum Turystyki i Sportu, a do ringu wejdzie dwóch zawodników na co dzień trenujących właśnie w Karlinie - Mateusz Polski i Radomir Obruśniak.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny Polak z kwalifikacją olimpijską

 

- Karlino to gmina z energią! - podkreśla promotor Krystian Każyszka i dodaje. -  Doskonale rozumiemy się z burmistrzem Karlina Piotrem Wosiem i po pierwszej, udanej gali, którą tu organizowaliśmy, wiedziałem, że nasz powrót tutaj to kwestia czasu. Lubię wracać tam, gdzie byłem już - jak śpiewał nieodżałowany Zbigniew Wodecki.

 

W walce wieczoru wielki rewanż. W październiku Jan Lodzik pokonał Mateusza Polskiego, a walkę uznano za pojedynek 2023 roku.

 

- Zlekceważyłem Lodzika. To się nie powtórzy - zapewnia Polski, a Lodzik ripostuje. -  To ja narzucam warunki gry. Taki mam temperament!

 

Stawką jest należący do zwycięzcy pierwszej walki frankofoński pas największej federacji świata - WBC w wadze półśredniej. Lodzik trenował do tego starcia w Ameryce. Polski uporządkował treningi i jak mantrę powtarza - Dajcie mi ten rewanż! 8 czerwca obaj znów dadzą piękną walkę.

 

A drogę do ringu utorują im zawodnicy wagi lekkiej. Niepokonany w 12 występach Dominik Harwankowski stanie do walki z drugim na tej gali mieszkańcem Karlina Radomirem Obruśniakiem, który był krajowym mistrzem w wadze super piórkowej. Teraz stanie przed szansą zdobycia kolejnego trofeum, bo stawką jego starcia z popularnym "Hawranem" jest Mistrzostwo Polski w kategorii lekkiej. Dla Harwankowskiego to pierwszy pojedynek o tytuł. O tej walce mówiło się od dawna, a panowie szczyt formy zaprezentują w Homanit Arenie.

        

Dodatkowym smakiem Homanit Rocky Boxing Night 19 jest powrót między liny pogromcy Adama Kownackiego. Kacper Meyna, bo o nim mowa, jest dziś najlepszym polskim pięściarzem wagi ciężkiej. Kownackiego zdemolował w pierwszej rundzie. Jest aktualnym mistrzem kraju, ale w Karlinie nie będzie bronił tytułu. Przeciwnikiem Meyny będzie niezwykle doświadczony Czech Pavel Sour.

 

- O rywalu wiem, że jest wysoki i w miarę niebezpieczny - opisuje Meyna. - To jest walka bardziej, żeby przygotować mnie na październik, na coś dużego. Rozpocząłem także sparingi z Mariuszem Wachem. Potrzebuję wysokiego rywala. Radzę sobie nieźle i nawet sam Mariusz jest zaskoczony efektami.

 

Podczas gali w Homanit Arenie swój pierwszy zawodowy pojedynek stoczy Filip Wąchała, który w boksie olimpijskim zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata, był trzeci na Mistrzostwach Unii Europejskiej, a w 2023 roku zdobył wicemistrzostwo Polski w wadze do 71 kilogramów.

 

- Jeśli w coś wchodzę, to zawsze oddaję temu całego siebie. Na Igrzyska Olimpijskie nie pojechałem, ale nie zniechęca mnie to do wiary, że na zawodowstwie mogę dojść do walk o mistrzowskie pasy najlepszych organizacji - zapowiada Wąchała.

 

Ostatnie bilety na galę dostępne są na portalu ebilet.pl oraz w kasach Homanit Areny. Transmisję przeprowadzi na swoich kanałach telewizja Polsat.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie