Po raz czwarty! Iga Świątek znów wzięła udział w tradycyjnej sesji w Paryżu (ZDJĘCIA)

Iga Świątek

Iga Świątek wygrała po raz trzeci z rzędu, a czwarty w karierze French Open. W wielkim finale Polka rozprawiła się z Jasmine Paolini w zaledwie 68 minut. Dzień po triumfie raszynianka wzięła udział w tradycyjnej sesji zdjęciowej. Zobacz, jak wyglądała nasza gwiazda!

W sobotę Świątek miała dokładnie 23 lata i 8 dni, a wygrywając finał, została najmłodszą w historii tenisistką, która czterokrotnie zwyciężyła w wielkoszlemowym French Open. Do tej pory rekord należał do Justine Henin. Belgijka dokonała tego, będąc równo dwa lata starsza.

 

ZOBACZ TAKŻE: Brytyjczycy aż cmokają z zachwytu. Tylko zobacz, co piszą o Świątek!


Coraz częściej Polka porównywana jest z Rafaelem Nadalem - legendarnym tenisistą, a przy tym wielkim idolem Świątek. Sama zawodniczka podchodzi jednak do takiej narracji z dystansem. - Zobaczymy, czy moja kariera okaże się podobna. Oczywiście takie porównanie jest dla mnie niezwykle miłe. Nigdy nie spodziewałabym się, że ktoś porówna mnie do Rafy, bo dla mnie jest ponad wszystkimi, absolutna legenda - mówiła Świątek podczas jednej z konferencji prasowych w Paryżu.


Tak czy inaczej trzy z rzędu - a cztery ogółem - zwycięstwa na French Open robią gigantyczne wrażenie. W tym roku, zgodnie z tradycją, Polka po raz kolejny wzięła udział w sesji fotograficznej. Odbyła się ona dzień po wielkim finale.

Sesja Igi Świątek w Paryżu:

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie