Trzy porażki i do domu! Najgorsze występy w finałach mistrzostw Europy

Blamaż, klęska, a nawet kompromitacja... W historii mistrzostw Europy nie brakowało drużyn, które wyraźnie rozczarowały podczas turniejów finałowych. Wśród zespołów, które zanotowały nieudaną imprezę i szybki powrót do domu z zerowym dorobkiem punktowym znaleźli się również futbolowi potentaci, a ich klęski bywały czasem wręcz sensacyjne. Które drużyny zaliczyły najsłabsze występy w finałach Euro? Zobacz w galerii zdjęć.

Historia mistrzostw Europy pokazuje, że ten turniej bywa bezlitosny nie tylko dla futbolowych kopciuszków trafiających na salony, ale też dla faworytów. Z zerowym dorobkiem punktowym wracały z Euro również drużyny, które miały wcześniej na koncie triumf w tej imprezie – Dania, Grecja, Holandia, a także tak faworyzowane ekipy jak m.in. Anglia.

 

Zobacz także:

Najważniejsze rekordy piłkarskich mistrzostw Europy. Polak zapisał się na kartach historii

 

Od momentu wprowadzenia fazy grupowej w finałach mistrzostw Europy, czyli od 1980 roku, turniej bez choćby jednego wywalczonego punktu skończyło trzynaście drużyn. Które reprezentacje rozczarowały podczas Euro? Kto przegrał wszystkie mecze podczas turnieju? 

Najgorsze występy w finałach mistrzostw Europy w galerii zdjęć:

 

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie