Robert Lewandowski kontuzjowany! Ogromny kłopot reprezentacji Polski przed EURO 2024

Piłka nożna
Robert Lewandowski kontuzjowany! Ogromny kłopot reprezentacji Polski przed EURO 2024
Fot. PAP
Robert Lewandowski schodzi z boiska w asyście sztabu medycznego.

Robert Lewandowski zszedł z boiska w trakcie meczu reprezentacji Polski z Turcją. Kapitan kadry zgłosił uraz i został zmieniony przez Kacpra Urbańskiego po nieco ponad 30 minutach spotkania.

Problem Lewandowskiego pojawił się po niecałych dwóch kwadransach spotkania. Rozgrzewkę rozpoczął Urbański i przez długi czas nie było wiadomo kogo może zastąpić młody zawodnik. Kilkadziesiąt sekund później na murawie usiadł Lewandowski, do którego podbiegł sztab medyczny. Polak zszedł z boiska i usiadł na ławce, co nie zdarzało się często w trakcie jego reprezentacyjnej kariery. Ewentualny uraz kapitana kadry oznacza spore kłopoty dla selekcjonera Michała Probierza, który ma już niewielkie pole manewru w ofensywie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trzy porażki i do domu! Najgorsze występy w finałach mistrzostw Europy


Na domiar złego zaledwie piętnaście minut wcześniej z boiska zszedł Karol Świderski. Polski napastnik po celebracji bramki źle wylądował, momentalnie położył się na murawie i był opatrywany przez medyków. Jeszcze po krótkiej chwili powrócił na boisko, ale w 17. minucie musiał ostatecznie opuścić murawę na rzecz Krzysztofa Piątka.


To kolejna kontuzja polskiego napastnika w ostatnim czasie. W trakcie sparingu z Ukrainą urazu kolana doznał Arkadiusz Milik, a PZPN potwierdził, że w jego przypadku potrzebny będzie zabieg uniemożliwiający występ na EURO. 

 

Na temat urazu Lewandowskiego wypowiedział się już Michał Probierz.

 

- Robert ma lekki uraz i miejmy nadzieję, że tu nie powinno być problemów - powiedział selekcjoner na pomeczowej konferencji prasowej.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie