Skazani na sport! Czy znasz te słynne sportowe rodziny?

Inne

Sport zna już wiele historii, w których znani zawodnicy i zawodniczki nie tylko szli w ślady swoich rodziców, ale także wielokrotnie osiągali jeszcze większe sukcesy na międzynarodowych arenach. Poznaj jedne z najsłynniejszych rodzin w historii polskiego i światowego sportu.

Jaki ojciec, taki syn, jaka matka, taka córka! - to powiedzenie odcisnęło swoje piętno także jeśli chodzi o świat sportu. Słynne rodziny, gdzie dziecko poszło w ślady jednego z rodziców w ramach rozwijania kariery sportowej zapisały się w świadomości wielu kibiców, którzy niegdyś wspierali starszyznę, a dziś mogą podziwiać na światowych arenach ich pociechy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ta sprawa rozpaliła kibiców! Real Madryt wydał ważny komunikat


Takich przykładów nie trzeba szukać daleko. Sukces swojego ojca powtórzyła m.in. Iga Świątek, która w 2021 roku wystąpiła podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Jej rodzic - Tomasz Świątek dokonał tej sztuki w 1988 roku podczas wioślarskich zawodów olimpijskich w Seulu. Tym razem liderka światowego rankingu WTA będzie chciała poprawić swój wynik i sięgnąć po medal w Paryżu, gdzie ma przecież wyśmienite doświadczenia z kortów Rolanda Garrosa.


Siatkarski świat również jest pełen sukcesów osiąganych przez rodzinne pokolenia. Niebanalnymi osiągnięciami w tej dziedzinie mogą poszczycić się Wojciech i Fabian Drzyzga, Adam i Bartosz Kurek czy Maciej oraz Jakub Jarosz.


Poznaj jedne z najsłynniejszych rodzin w historii polskiego i światowego sportu w naszej galerii dostępnej poniżej.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie