Z siatkarskiego giganta do Bogdanki LUK Lublin! Klub wydał oficjalny komunikat

Siatkówka
Z siatkarskiego giganta do Bogdanki LUK Lublin! Klub wydał oficjalny komunikat
fot. PAP
Kibice Bogdanki LUK Lublin

Bogdanka LUK Lublin ogłosiła, że w kolejnym sezonie barw klubu będzie bronił niezwykle utalentowany Bennie Tuinstra. Holender ostatnie trzy lata spędził w Ziraacie Bankasi Ankara.

Tuinstra ma niecałe 24 lata i występuje na pozycji przyjmującego. W ostatnim sezonie zdobył brązowy medal ligi tureckiej, a także Ligi Mistrzów. Jego były już zespół - Ziraat Bankasi Ankara - w półfinale tych prestiżowych rozgrywek uległ Jastrzębskiemu Węglowi. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Tak wygląda tabela Ligi Narodów po drugim turnieju. Polacy muszą gonić!

 

– Za korzyściami z gry w czołowych drużynach ligi tureckiej idą duże oczekiwania, zwłaszcza wobec obcokrajowców. Staż Benniego w tych rozgrywkach dowodzi, że znakomicie radził sobie z presją i cierpliwie budował swoją markę. Nie jest łatwo udowadniać swoje możliwości, będąc zmiennikiem. Tym wyżej należy cenić jego potencjał, który ujawniał przy każdym kontakcie z piłką. Jesteśmy przekonani, że Bennie wzmocni nas erupcją swojego talentu – powiedział Krzysztof Skubiszewski, Prezes BOGDANKI LUK Lublin, cytowany przez oficjalną stronę zespołu.

 

Najnowszy nabytek lublinian ma 200 cm wzrostu, a jego zasięg w ataku wynosi 336 cm. Karierę rozpoczynał w 2015 roku w Talentteam Papendal. W Lublinie będzie występował z numerem 21. 

 

Fani wciąż oczekują jeszcze jednego transferu. Od miesięcy mówi się o tym, że barwy zespołu z Lubelszczyzny ma zasilić Wilfredo Leon. Ani klub, ani sam zawodnik oficjalnie nie potwierdzili jednak tego faktu.

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Kuba - Serbia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie