Klub z PlusLigi ogłosił wielki transfer. To kapitan reprezentacji

Siatkówka
Klub z PlusLigi ogłosił wielki transfer. To kapitan reprezentacji
fot. PAP
Klub z PlusLigi ogłosił wielki transfer. To kapitan reprezentacji

Aleks Grozdanow, kapitan reprezentacji Bułgarii w tegorocznej Lidze Narodów, w najbliższym sezonie bronić będzie barw zespołu ekstraklasy siatkarzy Bogdanka LUK - poinformował lubelski klub.

26-letni środkowy, mierzący 206 cm, już jako nastolatek swoją pozycję kształtował we włoskiej Serie A, m.in. przed dwoma laty w Volero Volley Monza zdobywając Puchar CEV.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wola walki nie wystarczyła. Kolejny zespół nie dał rady Brazylii

 

W poprzednim sezonie występował w Ranie Werona i był jednym z najlepszych blokujących ligi. Rywali zatrzymywał 43 razy, atakiem z 60-procentową skutecznością zdobył 67 punktów, dokładając dziewięć z zagrywki.

 

W tegorocznej Lidze Narodów, jako kapitan reprezentacji Bułgarii, w ośmiu meczach zdobył 59 punktów - 36 atakiem, 20 blokiem i trzy zagrywką.

 

- Znakomite statystyki bloku Aleksa sprawiają nieraz, że trudniej zwrócić uwagę na jego kapitalny atak, w którym czerpie obficie z dynamiki i warunków fizycznych. W bloku imponuje intuicją. Wierzymy, że stwarzając mu odpowiednie warunki do rozwoju, zyskamy nieoceniony kapitał na walkę o najwyższe cele w PlusLidze i w europejskich pucharach - powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes Bogdanki LUK Lublin.

 

Wcześniej klub potwierdził już pozyskanie holenderskiego przyjmującego Bennie Tuinstry oraz Mikołaja Sawickiego i Kewina Sasaka z Trefla Gdańsk.

 

Wszystko na to wskazuje, że transferowym hitem będzie jednak przyjście do Lublina jednego z najlepszych siatkarzy świata Wilfredo Leona, który polskie obywatelstwo uzyskał w 2015 Roku, ale w rozgrywkach ligowych nad Wisłą jeszcze nie występował.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie