Sukces w kwalifikacjach! Komplet polskich duetów w turnieju głównym

Siatkówka
Sukces w kwalifikacjach! Komplet polskich duetów w turnieju głównym
fot. Materiały prasowe
Po kilku dniach przerwy światowa siatkówka plażowa powróciła przed Galerię Krakowską.

Po kilku dniach przerwy światowa siatkówka plażowa powróciła przed Galerię Krakowską. Tym razem boisko centralne do niedzieli należy do siatkarek. W czwartek odbyły się kwalifikacje do turnieju głównego. Po nich do głównych zmagań w VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa awansowały obie startujące w eliminacjach polskie pary. W dalszych rozgrywkach zobaczymy więc duety Radelczuk/Łabuz i Zdon/Łukaszewska.

Po turnieju męskim VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa nie pożegnał się z Krakowem. Boisko usytuowane przed Galerią Krakowską w tym tygodniu przejęły siatkarki. W czwartek, 13 czerwca rozegrano kwalifikacje do turnieju głównego. Wzięły w nich udział dwie pary z Polski – Julia Radelczuk i Paulina Łabuz oraz Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska.

 

Dobry początek Polek

 

W pierwszej rundzie kwalifikacji wzięło udział szesnaście par. Dla kibiców najważniejsze były występy Polek. Pierwszymi z biało-czerwonych, które wybiegły na piach były Julia Radelczuk i Paulina Łabuz. Rywalkami młodych polskich siatkarek były Niemki – Leonie Klinke i Elea Beutel. Spotkanie od samego początku było bardzo zacięte, a żaden zespołów nie chciał odpuszczać. Ostatecznie inauguracyjny set padł łupem reprezentantek naszego kraju. W drugiej odsłonie emocje nie opadły. Oba duety w dalszym ciągu zacięcie walczyły o każdą piłkę. Tym razem również biało-czerwone świętowały triumf i awans do drugiej rundy eliminacji, ale potrzebowały do tego gry na przewagi.

 

Drugą polską parą, która w czwartek wystąpiła na boisku przed Galerią Krakowską była Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska. Przeciwniczkami biało-czerwonych były Estonki – Eva Liisa Kuivonen i Grete Jürgenson. W pierwszym secie o wygranej decydowały detale. W nich lepsze były Polki i to one były bliżej awansu do dalszego etapu. Druga partia to zupełnie inna siatkarska historia. Biało-czerwone całkowicie przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku i nie pozwoliły rywalkom zdobyć więcej niż 10 punktów. Oprócz polskich siatkarek do drugiej rundy awansowały też reprezentantki Szwecji, Kanady, Izraela, Słowacji i Czech.

 

Sukces biało-czerwonych

 

W rundzie drugiej Julia Radelczuk i Paulina Łabuz zmierzyły się z czeskimi zawodniczkami – Andreą Lorenzovą i Magdaleną Černą. Początek spotkania był wyrównany, jednak bardzo szybko kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejęły Polki. Zaowocowało to zwycięstwem w pierwszej odsłonie. W drugiej partii sytuacja wyglądała bliźniaczo podobnie. Dzięki temu polskie siatkarki szybko, i bez zbędnego marnowania energii, awansowały do turnieju głównego.

 

W ostatnim meczu dnia Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska zmierzyły się ze szwedzką dwójką Sarą Malmström i Huldą Rudberg. Starcie było wyrównane, a pierwsze na prowadzenie wyszły biało-czerwone. Polki, mimo starań rywalek, nie pozwoliły zniwelować wypracowanej przewagi i zakończyły pierwszego seta na swoją korzyść. W drugiej partii Szwedki podjęły walkę, a zacięta wymiana trwała niemal przez całą odsłonę. Dopiero w końcówce polskim zawodnikom udało się odskoczyć i wygrać mecz.

 

Oprócz Polek do turnieju głównego awansowały drużyny z Kanady – Amy Ozee i Kaylee Glagau oraz Izraela – Anita Dave i Yahli Ashush.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie