Polska - Tajlandia. Relacja live i wynik na żywo Ligi Narodów siatkarek

Siatkówka

Polska i Tajlandia zmierzą się w meczu Ligi Narodów siatkarek. Która reprezentacja sięgnie po zwycięstwo w tym spotkaniu? Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Tajlandia na Polsatsport.pl.

Polskie siatkarki były w tegorocznych rozgrywkach niemalże nieomylne. Do czasu  starcia z Brazylią. Zawodniczki prowadzone przez Stefano Lavariniego były zdecydowanie słabsze od rywalek. Z pierwszej partii zdołały wyjść obronną ręką, jednak im później - tym gorzej. Porażka z Canarinhos kosztowała Polki utratę pierwszego miejsca w tabeli VNL.

 

ZOBACZ TAKŻE: A jednak, wielkie rywalki Polek zagrają na igrzyskach. Wykorzystały furtkę


Mimo tego zespół nie ma powodów do niepokoju. Już teraz pewnym jest, że nasze siatkarki awansowały do turnieju finałowego, który w dniach 20-23 czerwca zostanie rozegrany w Bangkoku. To już drugi rok z rzędu, kiedy ekipa Lavariniego weźmie udział w najważniejszej części Ligi Narodów.


Zanim jednak Polki przeniosą się do Tajlandii, muszą dokończyć rozgrywki w Hongkongu. Kolejnymi przeciwniczkami będą właśnie Tajki. Zawodniczki z Azji wygrały do tej pory tylko trzy mecze, a w siedmiu musiały uznać wyższość swoich rywalek. Z ostatniego starcia wyszły jednak zwycięsko - pokonały Bułgarki 3:2.

 

W rundzie zasadniczej Ligi Narodów siatkarek rywalizuje 16 reprezentacji. Turniej finałowy VNL 2024 zostanie rozegrany w dniach 20–23 czerwca w Bangkoku w Tajlandii. Wystąpi w nim siedem czołowych drużyn fazy interkontynentalnej oraz gospodarz.


Liga Narodów siatkarek po raz pierwszy została zorganizowana w 2018 roku, zastępując rozgrywane w latach 1993–2017 World Grand Prix. Dotychczasowe edycje wygrały reprezentacje USA (2018, 2019, 2021), Włoch (2022) oraz Turcji (2023). Polki najlepszy występ zanotowały w VNL 2023, w którym wywalczyły brązowy medal.

 

Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Tajlandia na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 11:00.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie