A jednak, wielkie rywalki Polek zagrają na igrzyskach. Wykorzystały furtkę

A jednak, wielkie rywalki Polek zagrają na igrzyskach. Wykorzystały furtkę
fot. FIVB
Włoszki wywalczyły awans na igrzyska olimpijskie

Polskie siatkarki od jakiegoś czasu mają już zapewnioną kwalifikację olimpijską. Prócz nich pewnych udziału jest sześć innych reprezentacji. Do tego grona oficjalnie można dopisać już Włoszki, które świetną postawą w Lidze Narodów wywalczyły przepustkę do Paryża.

Polskie siatkarki świetnie radzą sobie w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Przegrały tylko jedno spotkanie (0:3 z Brazylią), a aż z 10 wyszły zwycięsko. Dzięki świetnej postawie już przed meczem z Dominikaną (wygranym w piątek 3:0) zapewniły sobie udział w turnieju finałowym, który w dniach 20-23 czerwca odbędzie się w Bangkoku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dramat siatkarza PlusLigi! Nie zagra na igrzyskach olimpijskich

 

Najważniejszą imprezą w tym roku będą jednak igrzyska olimpijskie, które 26 lipca rozpoczną się w Paryżu. Do tej pory pewne udziału są Francuzki (gospodynie), Amerykanki, Brazylijki, Serbki, Turczynki i Dominikanki i Polki. Do tego zacnego grona można już także dopisać Włoszki. 

 

Po ostatnim turnieju Ligi Narodów nastąpi aktualizacja notowania FIVB. I to właśnie na jego podstawie zostanie wyłonionych pięć zespołów, które jako ostatnie "załapią" się na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Cztery z nich zostaną wybrane w kolejności rankingowej, a jako ostatnia dołączy najlepsza drużyna z Afryki. Najprawdopodobniej będzie to Egipt.

 

Włoszki w światowym rankingu plasują się obecnie na czwartej pozycji (365.36 pkt) i niemożliwym już jest, by jakakolwiek drużyna, która nie ma jeszcze awansu, dogoniła zespół z Półwyspu Apenińskiego. Jakie zespoły zajmą pozostałe cztery miejsca? Prawdopodobnie będą to Chinki, Japonki, Holenderki oraz Egipcjanki (najlepszy zespół z Afryki).

 

Awans Włoszek oznacza, że w Paryżu zobaczymy pełną siatkarską kadrę. W ostatnich dniach awans na najważniejsze sportowe wydarzenie czterolecia uzyskała także męska reprezentacja

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Japonia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie