Kolejna siatkarska reprezentacja z awansem na igrzyska! Polacy mają się czego obawiać?

Siatkówka
Kolejna siatkarska reprezentacja z awansem na igrzyska! Polacy mają się czego obawiać?
fot. FIVB
Reprezentacja Włoch w siatkówce

Męska reprezentacja Włoch jest już pewna awansu na igrzyska olimpijskie. I choć oficjalny ranking zakwalifikowanych drużyn zostanie opublikowany po kolejnym turnieju Ligi Narodów, "Azzurri" mają taki zapas, że nie muszą się już o nic martwić. Impreza w Paryżu rozpoczyna się 26 lipca.

Męska reprezentacja Włoch nie wywalczyła przepustki olimpijskiej w żadnym turnieju kwalifikacyjnym, toteż musi cierpliwie czekać na rozstrzygnięcia rankingowe. I choć oficjalnie nie zostało to ogłoszone, siatkarze prowadzeni przed Ferdinando de Giorgiego na pewno wezmą udział w rozgrywkach w Paryżu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski klub siatkarski podjął decyzję! Kto poprowadzi drużynę?

 

W tym momencie Włosi zajmują drugie miejsce w światowym notowaniu, mając na koncie 369.30 pkt. Prowadzi Polska (410.36), a podium uzupełnia Japonia (348.41). To oznacza, że żadna z reprezentacji nie ma już szans na dogonienie siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego. Następni w kolejce do awansu są Słoweńcy oraz Argentyńczycy. O ostatnie "wolne" miejsce zaciekle walczą Kubańczycy i Serbowie, których (na ten moment) dzieli...  0,91 pkt. 

 

- Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że udało nam się zdobyć tę kwalifikację, co było pierwszym ważnym celem w sezonie. Już na początku roku wiedzieliśmy, że Azzurri byli w doskonałej sytuacji, aby zdobyć przepustkę olimpijską. Moje podziękowania należą się tym wspaniałym chłopakom, a także całemu włoskiemu personelowi. Jedziemy do Paryża, wiedząc, że mamy zespół, który może konkurować z każdym - powiedział prezes Włoskiego Związku Piłki Siatkowej - Giuseppe Manfred.

 

Po ostatnim turnieju Ligi Narodów nastąpi aktualizacja notowania FIVB. I to właśnie na jego podstawie zostanie wyłonionych pięć zespołów, które jako ostatnie "załapią" się na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Cztery z nich zostaną wybrane w kolejności rankingowej, a jako ostatnia dołączy najlepsza drużyna z Afryki. Najprawdopodobniej będzie to Egipt.

 

Pewni awansu na najważniejszą imprezę czterolecia są: Polska, USA, Japonia, Brazylia, Francja, Niemcy i Kanada. Teraz do tego grona można dopisać również Włochów. 

 

Jak poinformowała FIVB, w przypadku zawodów mężczyzn losowanie grup na igrzyska olimpijskie odbędzie się w Łodzi w środę, 26 czerwca o godzinie 18:00 - tuż przed startem turnieju finałowego Ligi Narodów.

 

Igrzyska olimpijskie w Paryżu odbędą się w terminie 25 lipca - 11 sierpnia.

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie