Polski klub siatkarski podjął decyzję! Kto poprowadzi drużynę?

Siatkówka
Polski klub siatkarski podjął decyzję! Kto poprowadzi drużynę?
fot. Cyfrasport
Alessandro Chiappini nadal będzie trenerem ŁKS Commercecon Łódź.

ŁKS Commercecon Łódź ogłosił nazwisko trenera na kolejny sezon. Alessandro Chiappini nadal będzie prowadził drużynę, którą w 2023 roku doprowadził do mistrzostwa Polski.

Alessandro Chiappini to doświadczony trener, który w swej karierze prowadził zarówno drużyny klubowe, jak i reprezentacje. Jako główny szkoleniowiec po raz pierwszy pracował w Pallavolo Marsciano, Asystel Novara (Superpuchar Włoch i Puchar Top Teams, brązowy medal Pucharu CEV), Azerrail Baku (brązowy medal mistrzostw Azerbejdżanu) i Nordmeccanica Rebecchi Piacenza (Superpuchar Włoch).

 

Zobacz także: Hitowy transfer polskiej siatkarki! Zagra w najlepszym klubie Europy z Joanną Wołosz

 

Polską ligę zna doskonale. W latach 2010–12 prowadził Atom Trefl Sopot, z którym zdobył srebro i złoto mistrzostw Polski. W latach 2016–18 pracował w Treflu Proxima Kraków, a w sezonie 2018/19 był trenerem drużyny Enea PTPS Piła. W 2019 roku objął stery IŁ Capital Legionovii Legionowo, gdzie pracował przez trzy lata.

 

W 2022 roku dołączył do ŁKS Commercecon Łódź i w pierwszym sezonie sięgnął po złoto mistrzostw Polski. Pod jego wodzą zespół dwukrotnie zagrał w finale Pucharu Polski oraz awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

 

W swojej karierze Alessandro Chiappini prowadził również reprezentacje Turcji i Słowenii). Z tureckim zespołem narodowym zdobył dwa medale Ligi Europejskiej – srebrny w 2009 i brązowy w 2010 roku, zaś z ekipą Słowenii U23 wywalczył wicemistrzostwo świata w tej kategorii wiekowej.

 

W minionym sezonie drużynie ŁKS Commercecon nie udało mu się obronić mistrzostwa. Mimo tego, trener nie zamierza odpuszczać. Znów powalczy o najwyższe trofea w biało-czerwono-białych barwach.

 

– Zawsze jestem zdania, że ​​charakter i motywacja to dwa podstawowe aspekty, które pozwalają rozwijać drużynę także od strony technicznej i taktycznej. Jestem przekonany, że udało nam się stworzyć zespół charakteryzujący się dużą równowagą i wymiennością, która pozwoli na możliwość dostosowania się czy zmiany w grze. Jestem bardzo zadowolony z naszych działań transferowych – powiedział Chiappini.

Robert Murawski/Polsat Sport, lkscommerceconlodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie