Siatkarski mistrz Polski nie zagra w Champions League! Jest oficjalna decyzja

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarski mistrz Polski nie zagra w Champions League! Jest oficjalna decyzja
fot. PAP/Marcin Bielecki
Siatkarki Chemika Police wywalczyły mistrzostwo Polski 2024, ale nie zagrają w Lidze Mistrzyń.

Rada Nadzorcza Chemika Police powołała na stanowisko prezesa zarządu Radosława Anioła. W wypowiedzi po wyborze oznajmił on, że z powodu sytuacji finansowej, podjęto decyzję o wycofaniu drużyny z europejskich pucharów. Oznacza to, że mistrz Polski nie wystąpi w tej edycji Ligi Mistrzyń.

Rada Nadzorcza przeprowadziła dokładną analizę kandydatur i stwierdziła, że największą gwarancję wyjścia z obecnych kłopotów daje kandydatura Radosława Anioła, który dotychczas pełnił obowiązki prezesa.

 

Zobacz także: Dominacja w finale! Siatkarki Chemika Police wywalczyły mistrzostwo Polski

 

– Z jednej strony to duży zaszczyt, z drugiej wielkie wyzwanie. Chciałbym objąć klub w zabezpieczonej sytuacji, ze składem aspirującym do walki o złoto. Niestety, obecna rzeczywistość jest inna. Chemik ma duże kłopoty finansowe, zadłużenie z poprzedniego sezonu, które wynika z braku odpowiedniego zabezpieczenia budżetu klubu przez byłego prezesa – powiedział Radosława Anioł po wyborze.

 

W dalszych słowach prezes podziękował siatkarkom i członkom sztabu szkoleniowego, z którymi udało się podpisać porozumienia. Pozwolą one rozłożyć zadłużenie w czasie – do końca 2025 roku.

 

Podkreślił też, że władze klubu skupiają się na rozmowach z partnerami i próbie połączenia spłaty długów z zabezpieczeniem budżetu na przyszły sezon. Trudna sytuacja spowodowała, że drużyna, która wystąpi w Tauron Lidze nie będzie tak mocna kadrowo, jak w poprzednich sezonach. Klub chce dać szansę młodszym, perspektywicznym zawodniczkom, dla których będzie to szansa rozwoju i zdobycia cennego doświadczenia.

 

Niestety, prezes przekazał też smutną wiadomość – drużyna z Polic zrezygnowała z gry w Lidze Mistrzyń.

 

– W związku z zastaną przeze mnie trudną sytuacją finansową i długami, które musimy spłacać, podjęliśmy decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek europejskich. Jesteśmy mistrzem Polski i należało się nam prawo do gry w Lidze Mistrzyń, jednak w aktualnej sytuacji nie byłoby to rozsądne, a nasze miejsce wykorzystają kolejne drużyny z Polski, które mają spokojniejszą sytuację finansową i kadrową – przekazał Radosława Anioł.

 

 

– Nasz plan długofalowy jest taki, aby zabezpieczyć budżet klubu, rozliczyć się z długów, przystąpić do nowego sezonu i walczyć o jak najlepszą grę. W tym czasie szukać kolejnych źródeł finansowania, aby wrócić na odpowiednie tory i w sezonie 2025/26 uzyskać pełną płynność finansową, z możliwością budowania drużyny na znacznie wcześniejszym etapie niż czerwiec – dodał.

Polsat Sport, chemik-police.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie