Reprezentanci Polski w siatkówce plażowej coraz bliżej igrzysk

Siatkówka
Reprezentanci Polski w siatkówce plażowej coraz bliżej igrzysk
fot. Polsat Sport
Sukces polskich siatkarzy plażowych! Awans na igrzyska coraz bliżej

Siatkarki i siatkarze plażowi z Polski awansowali w łotewskiej Jurmali do ćwierćfinałów turnieju finałowego Pucharu Narodów, będącego jednocześnie ostatnim etapem europejskich kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

W Pucharze Narodów walka toczy się między reprezentacjami narodowymi, na które składają się dwa duety z każdego kraju. 12 zespołów każdej płci zostało podzielonych na cztery grupy. Na każdy mecz składają się dwa spotkania, natomiast w przypadku remisu po ich zakończeniu zwycięzcę wyłania "złoty set".

 

ZOBACZ TAKŻE: Duże wzmocnienie! Mistrz świata zagra w Zawierciu

 

Z każdej grupy dwie drużyny awansują do ćwierćfinałów, które wyłonią następnie półfinalistów i finalistów. Bilety do Paryża zdobędą jedynie zwycięzcy obu turniejów.

 

Polskę w rywalizacji kobiet reprezentują duety Jagoda Śliwka i Aleksandra Wachowicz oraz Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik, która jako jedyna z tego grona ma na koncie olimpijski występ z Rio de Janeiro.

 

Biało-Czerwone zakończyły zmagania grupowe z dwoma zwycięstwami - nad Belgią i Czechami. Ich rywalkami w ćwierćfinale będą Holenderki.

 

W turnieju mężczyzn rywalizują Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Maciej Rudol i Filip Lejawa. W fazie grupowej wygrali ze Szwajcarią i przegrali z Norwegią, co dało im awans do ćwierćfinału z drugiego miejsca. Polacy nie znają jeszcze swoich kolejnych rywali.

 

Bezpośrednią kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Paryżu, w których wystartują po 24 duety męskie i żeńskie, uzyskali mistrzowie świata z ubiegłego roku z Meksyku - Czesi i Amerykanki. Miejsce pewne mają także pary reprezentujące gospodarzy. Kolejne 17 zostało obsadzonych na podstawie rankingu olimpijskiego, który został zamknięty w poniedziałek. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Polski Michał Bryl i Bartosz Łosiak.

 

Ostatnie pięć duetów wyłonią kwalifikacje kontynentalne, w przypadku Europy właśnie Puchar Narodów.

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie