31-latek nowym trenerem reprezentanta Polski

Piłka nożna
31-latek nowym trenerem reprezentanta Polski
fot. PAP
Jakub Moder ma nowego trenera.

31-letni Fabian Huerzeler został szkoleniowcem klubu Brighton&Hove Albion, którego piłkarzem jest Jakub Moder. Urodzony w USA Niemiec został najmłodszym w historii trenerem w angielskiej Premier League. Do tej pory pracował w FC St. Pauli Hamburg, z którym awansował w tym roku do Bundesligi.

Huerzeler zastąpił Włocha Roberto De Zerbiego, który odszedł po sezonie.

 

Zobacz także: Kiedy jest mecz Polska - Holandia?

 

"Od początku procesu poszukiwań nowego trenera Huerzeler był wyróżniającym się kandydatem, który przyciągał naszą uwagę wyjątkową pracą w FC St. Pauli przez ostatnie 18 miesięcy. Styl gry, który preferuje, odpowiada temu, jak chcemy, by grał Brighton. Jestem pewny, że kibice to zaakceptują i docenią" – powiedział prezes Brighton Tony Bloom.

 

Ekipa z Brighton ostatni sezon ukończyła na 11. miejscu w angielskiej ekstraklasie, a jednocześnie w debiucie na międzynarodowej arenie dotarła do 1/8 finału Ligi Europy.

 

"Klub zrobił niesamowity postęp w ciągu ostatnich kilku sezonów, a celem jest dalsze budowanie marki i rozwijanie drużyny" - zaznaczył Huerzeler.

 

"Cieszę się, że będę mógł pracować w Premier League i nie mogę się doczekać spotkania z zawodnikami, sztabem i oczywiście kibicami" - dodał nowy szkoleniowiec.

 

Kwestia zatrudnienia Niemca w angielskim klubie była przesądzona od kilku dni, ale kwestią ostatnich uzgodnień było odszkodowanie, jakie Brighton wypłaci dotychczasowemu pracodawcy Heurzelera.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie