Lider zostaje w drużynie! Klub PlusLigi ogłosił ważne informacje

Robert MurawskiSiatkówka
Lider zostaje w drużynie! Klub PlusLigi ogłosił ważne informacje
fot. PAP
Barkom Każany Lwów ogłosił nazwiska siedmiu siatkarzy na sezon 2024/2025. Wśród nich znalazł się m.in. lider drużyny Wasyl Tupczij.

Barkom-Każany Lwów podał nazwiska siedmiu siatkarzy, którzy będą reprezentowali barwy tego klubu w sezonie PlusLigi 2024/25. W przypadku sześciu z nich to przedłużenia umów, a jeden z zawodników wraca do drużyny po sezonie przerwy. W zespole nadal będzie grał jego lider – atakujący Vasyl Tupchii.

Barkom-Każany Lwów od 2022 roku występuje w PlusLidze. W pierwszym sezonie ukraińska drużyna zajęła 13. miejsce, a niedawno zakończone rozgrywki zakończyła na 12. pozycji.

 

Zobacz także: Dramat siatkarza PlusLigi! Nie zagra na igrzyskach olimpijskich

 

Po sezonie z drużyną rozstali się Krister Dardzans, Ilia Dowhij, Mousse Gueye, Oleksij Hołowen, Dmytro Kanajew, Witalij Kuczer oraz Luciano Palonsky. Klub poinformował, że trenerem Barkomu nadal będzie Ugis Krastins.

 

Teraz pojawiły się informacje o kolejnych decyzjach kadrowych w zespole ze Lwowa. W następnym sezonie w drużynie pozostaną: Vasyl Tupchii (atakujący), Illia Kovaliov (przyjmujący), Oleg Shevchenko (przyjmujący), Deniss Petrovs (rozgrywający), Wladyslav Shchurov (środkowy) oraz Jaroslav Pampushko (libero). Do zespołu wróci przyjmujący Tymur Tsmokalo, który w poprzednim sezonie grał w czeskim VK Ostrava.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie