Oficjalnie: Jakub Kochanowski z nowym kontraktem. Wiemy, gdzie zagra!

Jakub Kochanowski ma nowy klub. Środkowy reprezentacji Polski związał się dwuletnim kontraktem z Projektem Warszawa. Zawodnik przeniósł się do stołecznego zespołu z Asseco Resovii Rzeszów.

O odejściu środkowego z klubu z Podkarpacia mówiło się już od dłuższego czasu. Parę dni temu Resovia opublikowała komunikat, w którym napisano, że siatkarz rozstał się z klubem, w którym spędził ostatnie trzy lata i zdobył brązowy medal PlusLigi (2023) oraz wygrał Puchar CEV (2024).

 

ZOBACZ TAKŻE: Nietypowy powód transferu. To dlatego siatkarka wybrała ten klub

 

Teraz już oficjalnie wiadomo, że nową drużyną Kochanowskiego będzie Projekt Warszawa. Zawodnik związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

 

– Jakub Kochanowski jest aktualnie jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji na świecie, a w wieku 26 lat już prezentuje niezwykle bogate doświadczenie i ma na swoim koncie wiele medali. To duże wzmocnienie naszego zespołu i kolejny krok w procesie budowania wieloletniego projektu jakim jest siatkówka na najwyższym poziomie w Warszawie. Z każdym sezonem chcemy prezentować jeszcze wyższy poziom na każdym szczeblu organizacji – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

 

Najnowszy nabytek warszawskiego zespołu jest jednym z liderów reprezentacji Polski, która na przełomie lipca i sierpnia będzie walczyć o medal podczas igrzysk olimpijskich. Na razie trener Nikola Grbić nie ogłosił turniejowej "12", ale nazwisko Kochanowskiego jest typowane przez ekspertów do zdobycia biletu na najważniejszą imprezę czterolecia.

 

Kochanowski jest mistrzem i wicemistrzem świata, a także mistrzem Europy. W karierze klubowej jego największym sukcesem jest zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie