Gol piłkarza PKO BP Ekstraklasy na Euro 2024! Co za bramka

Erik Janza strzelił gola dla reprezentacji Słowenii w meczu z Danią podczas Euro 2024.

Erik Janza strzelił gola dla reprezentacji Słowenii w meczu z Danią podczas Euro 2024. To pierwsze trafienie piłkarza polskiej PKO BP Ekstraklasy w trakcie tegorocznych mistrzostw Europy.

Dania prowadziła do przerwy 1:0 po trafieniu Christiana Eriksena. W drugiej połowie Słowenia dążyła do wyrównania i dopięła swego w 77. minucie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się wówczas Janza, który, po rykoszecie, pokonał Kaspera Schmeichela i strzelił pierwszego gola dla swojej kadry na tym turnieju.

To trzeci przedstawiciel polskiej Ekstraklasy z golem na Euro w historii mistrzostw. Wcześniej trafienia zanotowali Roger Guerreiro (2008 rok dla Polski) oraz Ondrej Duda (2016 rok dla Słowacji).

Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała zupełnie nowy format telewizyjno-internetowy. "Cafe Euro Cast" będzie emitowany o godzinie 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech. Transmisje w Polsacie Sport 1, na Polsatsport.pl i na Polsat Box Go oraz na kanale Polsatu Sport na YouTube.