Mamy to! Złoty medal dla Polski

Andrzej AdamiecInne
Dorota Borowska zdobyła złoty medal

Kanadyjkarka Dorota Borowska zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w jedynce na 200 m. Czempionat Starego Kontynentu odbywa się w węgierskim Szegedzie.

Trwają obecnie mistrzostwa Europy w kajakowym sprincie. Na imprezie w węgierskim Szegedzie startują między innymi Biało-Czerwoni, którzy do tej pory prezentowali się bardzo dobrze.

W niedzielę ogromny sukces osiągnęła Dorota Borowska. Pochodząca z Nowego Dworu Mazowieckiego zawodniczka sięgnęła po złoty medal podczas czempionatu Starego Kontynentu. Wygrała rywalizację w jedynce na 200 metrów. Polka pokonała Hiszpankę Anitę Jacome i startującą pod neutralną flagą Białorusinkę Julię Truszkinę.

Warto zaznaczyć, że Borowska już po raz trzeci stanęła na podium podczas tegorocznych mistrzostw. Wcześniej zdobyła dwa srebrne medale w dwójce z Sylwią Szczerbińską na 200 i 500 m.