Polska - Chiny. Relacja live i wynik na żywo meczu Ligi Narodów siatkarek

Czas na ostatni mecz Polek podczas Ligi Narodów w Hongkongu. Tym razem przeciwniczkami Biało-Czerwonych będą gospodynie trzeciego tygodnia rozgrywek. Czy Polki dopełnią dzieła? Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Chiny na Polsatsport.pl.

To już ostatnie spotkanie tej fazy Ligi Narodów, która obejmowała łącznie trzy turnieje. Polki jednak nie zakończą rywalizacji na tym etapie. Zespół prowadzony przez Stefano Lavariniego już parę dni temu zapewnił sobie kwalifikacje do finałów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakujące wyznanie trenera. "Odrzuciłbym ofertę z ZAKSY"

 

W ostatnim meczu Biało-Czerwone rywalizowały z Tajkami. Rywalki były tylko tłem dla świetnie dysponowanej polskiej drużyny, która wygrała to spotkanie w trzech setach: do 15, 23 i 17. 

 

W rundzie zasadniczej Ligi Narodów siatkarek rywalizuje 16 reprezentacji. Turniej finałowy VNL 2024 zostanie rozegrany w dniach 20–23 czerwca w Bangkoku w Tajlandii. Wystąpi w nim siedem czołowych drużyn fazy interkontynentalnej oraz gospodarz.


Liga Narodów siatkarek po raz pierwszy została zorganizowana w 2018 roku, zastępując rozgrywane w latach 1993–2017 World Grand Prix. Dotychczasowe edycje wygrały reprezentacje USA (2018, 2019, 2021), Włoch (2022) oraz Turcji (2023). Polki najlepszy występ zanotowały w VNL 2023, w którym wywalczyły brązowy medal.


Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Chiny na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 14:30.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie