Polska - Holandia dzisiaj Euro 2024 online. Relacja live i wynik na żywo 16.06

Piłka nożna

Dziś pierwszy mecz Polski na Euro 2024, czyli czas na starcie Polska - Holandia! Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Holandia online na Polsatsport.pl.

Polska trafiła do grupy D, a jej kolejnymi rywalami będą Austria (21 czerwca) i Francja (25 czerwca).

 

Bezpośredni awans do fazy pucharowej uzyskają po dwie czołowe drużyny z sześciu grup oraz cztery najlepsze ekipy, z tych sklasyfikowanych na trzeciej pozycji. Podopiecznych trenera Michała Probierza czeka więc trudne, ale nie niemożliwe zadanie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dziewczyna Zalewskiego zamieściła taki wpis. Tuż przed meczem Polska - Holandia (ZDJĘCIE)

 

W ostatnich dniach najważniejszym tematem w obozie biało-czerwonych było zdrowie Roberta Lewandowskiego. Blisko 36-letni napastnik Barcelony doznał naderwania mięśnia uda w poniedziałkowym meczu towarzyskim z Turcją w Warszawie (2:1). W niedzielę jego występ jest wykluczony, ale na spotkanie z Austrią powinien być gotowy.

 

Bilans Polski w meczach z Holandią jest wyjątkowo niekorzystny - trzy zwycięstwa, przy czym ostatnie w 1979 roku, siedem remisów i dziewięć porażek. Probierz wie jednak, co trzeba zrobić, aby w niedzielę go poprawić.

 

"Trzeba pamiętać o tym, żeby wyeliminować ich atuty, indywidualności i bardzo agresywny pressing. Należy wykorzystać nawet najdrobniejszy błąd. Ważne jest również podejście - musimy być bardzo zaangażowani" - podkreślił selekcjoner.

 

Na poprzednim Euro, po efektownej grze i komplecie zwycięstw w grupie, Holandia niespodziewanie przegrała w 1/8 finału z Czechami 0:2. Polska natomiast z jednym punktem zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie.

 

Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Holandia online od godziny 15.00 na Polsatsport.pl.

BS, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie