Niespodzianka! Gol obrońcy Górnika Zabrze zaskoczył faworytów

Dania tylko zremisowała ze Słowenią 1:1 w meczu grupy C Euro 2024. Gole strzelili Christian Eriksen oraz gracz Górnika Zabrze Erik Janza.

Słowenia nie była faworytem niedzielnego spotkania, ale zaczęła odważnie. Szczęścia poszukał Benjamin Sesko, lecz próba napastnika RB Lipsk minimalnie minęła bramkę Kaspera Schmeichela.

Dania też stwarzała sytuację i w 17. minucie wyszła na prowadzenie. Gola strzelił Christian Eriksen. Zrobił to 1100 dni po pamiętnym spotkaniu z Finlandią, kiedy padł na murawę bez kontaktu z rywalem i musiał być reanimowany przez lekarzy.

Duńczycy mieli więc korzystny wynik, a mogli go nawet podwyższyć. W drugiej połowie znakomitą sytuację zmarnował Rasmus Hojlund, który z najbliższej odległości uderzył prosto w Jana Oblaka.

Słoweńcy próbowali, ale przez długi czas mieli problem z trafieniem w bramkę. Blisko ponownie był Sesko, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku. Dopiero chwilę później Słoweńcy oddali pierwszy celny strzał, który... zakończył się golem. Do siatki trafił obrońca Górnika Zabrze Erik Janza.

Więcej bramek już nie padło. Dania zremisowała ze Słowenią 1:1.

Słowenia - Dania 1:1 (0:1)

Bramki: Janza 77 - Eriksen 17.

Słowenia: Oblak - Karnicnik, Drkusic, Bjiol, Janza - Stojanovic (67 Verbic), Gnzeda Cerin, Elsnik (76 Stankovic), Mlakar (75 Celar) - Sesko (90+5 Kurtic), Sporar (90+5 Brekalo).

Dania: Schmeichel - Christensen, Andersen, Vestergaard - Bah, Hjulmand (89 Delaney), Hojbjerg (83 Norgaard), Kristiansen (79 Maehle) - Eriksen - Wind (84 Dolberg), Hojlund (83 Poulsen).

Żółte kartki: Stojanovic, Celar - Hjulmand.