Wystąpi na igrzyskach olimpijskich! Polska kadra się powiększa

Inne
Wystąpi na igrzyskach olimpijskich! Polska kadra się powiększa
fot. PAP
Wystąpi na igrzyskach olimpijskich! Polska kadra się powiększa

Łuczniczka Wioleta Myszor (Łucznik Żywiec) wywalczyła w tureckiej Antalyi prawo startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, zajmując w światowym turnieju kwalifikacyjnym siódme miejsce.

Polka, która w eliminacjach zajęła 27. miejsce dotarła do ćwierćfinału, w którym przegrała z późniejszą triumfatorką zawodów reprezentantką Indii Bhajan Kaur 0:6, w setach 27:29, 24:27 i 28:30.

 

Zobacz także: Medalowy worek Polaków jeszcze większy. Kolejne medale Biało-Czerwonych

 

W finale Kaur pokonała Irankę Mobinę Fallah 6:2. W meczu o trzecie miejsce Weronika Marczenko (Ukraina) zwyciężyła Mołdawiankę Alexandrę Mircę 6:4.

 

Przed łuczniczką z Żywca znalazły się Anikta Bhakat (Indie) oraz Denisa Barankova (Słowacja). Ósma lokata przypadła Yaylagul Ramazanowej (Azerbejdżan).

 

Myszor będzie jedyną przedstawicielką polskiego łucznictwa w Paryżu, zabraknie mężczyzn oraz obu drużyn, kobiet i mężczyzn.

 

Koleżanka klubowa Myszor Klaudia Płaza była osiemnasta, a Martyna Stach (MLKS Czarna Strzała Bytom) 34. Rywalizowało 98 zawodniczek.

 

17 czerwca o kwalifikacje powalczą mężczyźni, jednakże bez udziału Polaków, którzy nie zdołali awansować do decydującej fazy zawodów.

 

Oskar Kasprowski (Łucznik Żywiec) zajął w Antalyi 33.lokatę Maksymilian Osuch (OŚ AZS Surma Poznań) 52., natomiast Arkadiusz Smoliński (UKS Zryw Dobrcz) 65. Rywalizowało 111 zawodników.

 

Biało-czerwoni nie odegrali żadnej roli w turniejach drużynowych.

 

Polki (16. drużyna kwalifikacji wśród 39 startujących) po wygraniu w 1/12 finału z Kazachstanem 5:4 znalazły się za burtą turnieju przegrywając w 1/8 finału z Chinkami 0:6. Chinki w meczu o pierwsze miejsce wygrały z Malezyjkami, a trzecia lokata przypadła Brytyjkom, które zwyciężyły zawodniczki Tajwanu 5:3.

 

Polacy uplasowali się w eliminacjach na 28.miejscu wśród 46 startujących drużyn i zdołali awansować do 1/12 finału.

 

W poprzednich igrzyskach olimpijskich w Tokio zaprezentowali się Sylwia Zyzańska (Łucznik Żywiec) oraz Zbigniew Napłoszek (Stowarzyszenie Łuczniczy Marymont Warszawa). Oboje w turnieju indywidualnym zajęli 33.lokatę, natomiast w parach mieszanych uplasowali się na 24.miejscu

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie