Barnat z tytułem MVP drugiej kolejki LOTTO SuperLIGI

Tenis
Barnat z tytułem MVP drugiej kolejki LOTTO SuperLIGI
Fot. materiały prasowe
Barnat z tytułem MVP drugiej kolejki LOTTO SuperLIGI

Czech Jiri Barnat z Calisia Tennis Team Kalisz został decyzją Kapituły Konkursowej uhonorowany tytułem MVP 2. kolejki LOTTO SuperLIGI. Zawodnik zza południowej granicy miał udział w dwóch wygranych meczach przeciwko AZS TENIS Poznań.

22-letni tenisista był głównym architektem wygranej w spotkaniu derbowym z AZS TENIS Poznań. W pojedynku singlowym Barnat stoczył epicką batalię z zawodnikiem gości, laureatem 1. kolejki LOTTO SuperLIGI Marcelem Kamrowski. W końcówce to Czech zachował więcej zimnej krwi i po super tie-breaku rozstrzygnął losy spotkania na swoją korzyść (6:4, 3:6, 10-8).

 

ZOBACZ TAKŻE: Stało się. Kolejna rywalka Świątek nie zagra na igrzyskach! 

 

Chwilę później w parze z utytułowanym deblistą Piotrem Matuszewskim rywalizowali z duetem gości Marcel Kamrowski/Filip Pieczonka. Podobnie jak w meczu gry pojedynczej, również w pojedynku gry podwójnej do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy partie. Ostatecznie to czesko-polski duet cieszył się z wygranej, kończąc mecz wynikiem 6:2, 5:7, 10-3 i tym samym zapewniając swojej drużynie triumf 3:1.

 

Jiri Barnat w zeszłym sezonie był stałym bywalcem ligowych spotkań. W barwach OSAVI TENNIS TEAM Kalisz legitymował się bilansem 3-1 w grze singlowej, pokonując m.in. groźnego Serba Miljana Zekica czy aktualnego Narodowego Mistrza Polski w tenisie Pawła Juszczaka (dawniej Ciaś). Gorzej radził sobie w grze deblowej, gdzie wygrał jeden mecz przy trzech przegranych. Do największych sukcesów Czecha należy zwycięstwo w grze pojedynczej w turnieju rangi ITF w egipskim Sharm ElSheikh (M15) w 2023 roku. W grze podwójnej triumfował dziesięciokrotnie w zawodach tej rangi.

 

Nagrodę MVP LOTTO SuperLIGI przyznaje Kapituła w składzie: Artur Bochenek - wiceprezes zarządu SuperLIGA S.A., Piotr Holwek, dyrektor zarządający SuperLIGI, Grzegorz Wójcik - komisarz SuperLIGI.

 

MVP (od angielskiego Most Valuable Player) to formuła przyznawania nagrody dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie