Stało się. Kolejna rywalka Świątek nie zagra na igrzyskach!

Karolina PotrykusInne

Igrzyska olimpijskie w Paryżu zbliżają się wielkimi krokami, a kolejna gwiazda zdecydowała się z nich zrezygnować. Ons Jabeur przekazała informację, że z powodu strachu o swoje zdrowie nie wystąpi podczas turnieju w stolicy Francji.

To nie pierwsza rezygnacja z olimpijskiej rywalizacji w ostatnim czasie. W poniedziałek z rywalizacji wycofała się największa rywalka Igi Świątek - Aryna Sabalenka. Teraz dołączyła do niej 10. w rankingu WTA Ons Jabeur. To kolejne ułatwienie dla Polki, która i tak jest faworytką do olimpijskiego złota.

 

ZOBACZ TAKŻE: Chłodna głowa i żelazne nerwy Huberta Hurkacza! Polak gra dalej w Halle

 

"Po konsultacji z moim sztabem medycznym w sprawie igrzysk w Paryżu zdecydowaliśmy, że szybka zmiana nawierzchni i wymagana adaptacja narażą moje kolano na ryzyko, zagrażając reszcie sezonu. Niestety nie wezmę udziału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Zawsze lubiłam reprezentować swój kraj, jednak muszę słuchać swojego organizmu i rad sztabu" - napisała Jabeur w mediach społecznościowych. 

 

W rywalizacji męskiej także zdarzają się rezygnację. W sobotę Rosyjska Federacja Tenisowa poinformowała, że Andriej Rublow oraz Karen Chaczanow również zdecydowali się nie wystąpić w igrzyskach. Jeszcze wcześniej o swojej absencji poinformował Ben Shelton. 

 

Ceremonia otwarcia tegorocznych igrzysk olimpijskich ma odbyć się 26 lipca. Zakończenie jednej z najważniejszych imprez w świecie sportu zaplanowano natomiast na 11 sierpnia.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie