Solidarny bunt tenisistek przed igrzyskami? Wymowne zdjęcie z Sabalenką

Krystian NatońskiInne
Solidarny bunt tenisistek przed igrzyskami? Wymowne zdjęcie z Sabalenką
fot. PAP/Instagram
Aryna Sabalenka z Ons Jabeur. Obie, a także Paula Badosa wycofały się z igrzysk w Paryżu

Wielkimi krokami zbliżają się igrzyska olimpijskie w Paryżu, podczas których nie zabraknie rzecz jasna czołowych tenisistów oraz tenisistek świata. Niestety, w tym drugim przypadku... kilku takich jednak nie zobaczymy. Z rywalizacji w stolicy Francji wycofały się już trzy topowe zawodniczki. Tak się akurat składa, że wszystkie to bardzo dobre przyjaciółki, stąd nie brakuje insynuacji, że mogły solidarnie zbuntować się przeciwko reszcie.

W gronie tenisistek, który powiedziały "nie" olimpijskiej rywalizacji na przełomie lipca i sierpnia są Paula Badosa, Ons Jabeur oraz najwyżej rozstawiona z tego grona - trzecia w rankingu WTA - Aryna Sabalenka. Każda z nich tłumaczy się napiętym terminarzem, obciążeniami zdrowotnymi, ale nade wszystko ryzykiem kolejnych kontuzji spowodowanych rychłą zmianą nawierzchni.

 

Warto bowiem zaznaczyć, że w połowie sezonu rozpoczął się tradycyjnie sezon na trawie, którego zwieńczeniem będzie rzecz jasna Wimbledon. Tymczasem po jego zakończeniu część zawodników oraz zawodniczek będzie ponownie musiała wrócić do gry na mączce, na której zostanie rozegrany turniej olimpijski w Paryżu - na tych samych kortach, co zmagania Roland Garros.

 

ZOBACZ TAKŻE: Do tych liczb Świątek jeszcze daleko. Te statystyki mogą naprawdę szokować!

 

Taki scenariusz kompletnie nie przypadł do gustu ani Badosie, ani Jabeur, ani Sabalence. Każda z nich wycofała się z igrzysk, ale raczej nie ma mowy o zbiegu okoliczności wedle którego akurat mowa o tych tenisistkach. Każda z nich to dobre i zgrane przyjaciółki, które często spędzają ze sobą czas prywatnie. Nie brakuje zatem spekulacji, że wszystkie w porozumieniu ze sobą nawiązały niejako "bunt" i solidarnie podjęły decyzję o rezygnacji z olimpijskiego turnieju.

 

Niedawno w mediach społecznościowych Jabeur umieściła zdjęcie na której siedzi obok Sabalenki. Dodała do niego wymowny opis "Zgadnijcie, dlaczego się śmiejemy? Piszcie tylko złe odpowiedzi".

W Paryżu nie zabraknie jednak Igi Świątek, która uwielbia grać na mączce, a wobec wycofania się Badosy, Jabeur i Sabalenki, jej szanse na olimpijski medal jedynie wzrosły.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie