Liga Narodów siatkarzy: Polska - Włochy online. Relacja live i wynik na żywo 19.06

Siatkówka

Polscy siatkarze zagrają z Włochami w swoim pierwszym meczu turnieju Ligi Narodów w Słowenii. Czy Biało-Czerwoni wygrają to spotkanie? Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Włochy na Polsatsport.pl.

Nikola Grbić powołał na ten turniej bardzo mocny skład. Jak podkreślał w wywiadach, to właśnie z siatkarzy grających w Lublanie - oraz później w finałach w Łodzi - wybierze olimpijską "12" i jednego zawodnika rezerwowego. Mimo tego cała Liga Narodów traktowana jest przez Biało-Czerwonych "treningowo".

 

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdor reprezentacji Francji nie wystąpi w trzecim turnieju Ligi Narodów siatkarzy!

 

Rywalami Polaków będą Włosi, którzy parę dni temu mogli odetchnąć z ulgą, bowiem udało im się wywalczyć awans na igrzyska w Paryżu. Nie zdołali tego zrobić wcześniej i musieli liczyć na kwalifikację z rankingu FIVB. Oficjalny ranking opublikowany zostanie wprawdzie za kilka dni, jednak już dziś wiadomo, że nikt (kto jeszcze nie uzyskał przepustki) nie zdoła pozbawić Włochów biletów do stolicy Francji.

 

Rywalizacja w fazie grupowej będzie rozgrywana jest od 21 maja do 23 czerwca. W tym okresie każda z 16 drużyn bierze udział w trzech turniejach, podczas których rozegra po dwanaście spotkań. Odbędzie się sześć turniejów, na których zostanie rozegranych łącznie 96 meczów.


Lokalizacje turniejów:


- Antalya (Turcja),
- Rio de Janeiro (Brazylia),
- Fukuoka (Japonia),
- Ottawa (Kanada),
- Lublana (Słowenia),
- Pasay (Filipiny).


Turniej finałowy zostanie zorganizowany w dniach 27–30 czerwca w Łodzi. Zagra w nim siedem czołowych drużyn fazy interkontynentalnej oraz Polska w roli gospodarza.


Liga Narodów siatkarzy po raz pierwszy została zorganizowana w 2018 roku, zastępując rozgrywaną w latach 1990–2017 Ligę Światową. Poprzednią edycję wygrała reprezentacja Polski, która w finale rozegranym w Gdańsku pokonała Stany Zjednoczone.


Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Włochy na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20:30.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie