Pożegnał się z PlusLigą, a teraz taka wiadomość! Słynny siatkarz oficjalnie w nowym klubie

Robert MurawskiSiatkówka
Pożegnał się z PlusLigą, a teraz taka wiadomość! Słynny siatkarz oficjalnie w nowym klubie
fot. Cyfrasport/Instagram
Torey DeFalco zagra w drużynie JTEKT Stings.

Torey DeFalco przez trzy ostatnie sezony był gwiazdą PlusLigi. Grał w barwach Indykpolu AZS Olsztyn, następnie Asseco Resovii i zdobył sobie uznanie wielu polskich kibiców siatkarskich. Teraz nadszedł czas na zmiany. Reprezentant USA zagra w lidze japońskiej, w JTEKT Stings.

Torey DeFalco (rocznik 1997) debiutował w barwach Uniwersytetu Kalifornijskiego - Long Beach State. Dwa sezony spędził we włoskim klubie Tonno Callipo Vibo Valentina (2019–21), później trafił do PlusLigi. Grał w Indykpolu AZS Olsztyn (2021–22) oraz Asseco Resovii (2022–24).

Zobacz także: Indykpol AZS Olsztyn zamknął kadrę! Poznaliśmy wszystkich siatkarzy na przyszły sezon

 

W PlusLidze w trakcie trzech sezonów rozegrał dokładnie 100 meczów, w których wywalczył 1620 punktów. Z drużyną z Rzeszowa wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski (2023), a także triumfował w Pucharze CEV (2024).

 

Przyjmujący od 2014 roku jest w orbicie zainteresowania trenerów reprezentacji USA – najpierw młodzieżowych, a potem seniorskiej. Z drużyną narodową wygrał Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (2023) oraz zdobył trzy medale Ligi Narodów – dwa srebrne (2022, 2023) i jeden brązowy (2018).

 

 

DeFalco był wyróżniającym się siatkarzem w ostatnich sezonach PlusLigi. W wielu meczach błyszczał na boisku, a od jego formy często zależały losy rywalizacji. Teraz jego siatkarski kunszt będą mogli docenić kibice w Japonii. Amerykanin zagra w JTEKT Stings.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie