Jastrzębski Węgiel zamknął skład! Kadra siatkarskiego mistrza Polski skompletowana

Robert MurawskiSiatkówka
Jastrzębski Węgiel zamknął skład! Kadra siatkarskiego mistrza Polski skompletowana
fot. PAP
Tomasz Fornal i trener Marcelo Mendez.

Jastrzębski Węgiel zamknął skład na sezon PlusLigi 2024/2025. Ostatnim siatkarzem, który dołączył do ekipy mistrza Polski jest rozgrywający Juan Ignacio Finoli. Argentyńczyk będzie zmiennikiem francuskiego kapitana zespołu Benjamina Toniuttiego. Po obronie tytułu mistrzowskiego z zespołem z Jastrzębia-Zdroju pożegnało się jedenastu siatkarzy, w letniej przerwie doszło dziesięciu zawodników.

– W ciągu ostatnich kilku lat klub wykonał znakomitą pracę, dlatego bycie częścią tej drużyny jest dla mnie zaszczytem. Poza tym, wspaniałe dla mojej kariery będzie to, że będę mógł się rozwijać – stwierdził Juan Ignacio Finoli. Argentyńczyk grał wcześniej w Belgii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, a ostatnio w Rumunii.

 

Zobacz także: Pożegnał się z PlusLigą, a teraz taka wiadomość! Słynny siatkarz oficjalnie w nowym klubie

 

Nie ukrywał, że duże znaczenie przy podpisywaniu umowy miał fakt, iż szkoleniowcem jastrzębian jest Argentyńczyk  Marcelo Mendez. Prowadzi on również reprezentację swojego kraju.

 

– Relacje, które mam z Marcelo były ważnym argumentem. Znamy się od dłuższego czasu. Wiem, jak pracuje z klubem oraz kadrą narodową. Możliwość współpracy z nim i jego sztabem jest dla mnie wielką szansą. Miałem sposobność porozmawiać z trenerem na temat tego projektu, klubu i zespołu. Miał istotny wpływ na mój transfer. Po podpisaniu kontraktu miałem również kontakt z jego synem Juanem, który pracuje w sztabie. Wiem, że wykonują oni niesamowitą robotę oraz dowiedziałem się, jak odnajdują się w nim jako Argentyńczycy – dodał 32-letni rozgrywający.

 

Działacze klubu przedłużyli wcześniej umowę z trenerem. W klubie zostaną również kapitan Benjamin Toniutti oraz reprezentanci Polski - przyjmujący Tomasz Fornal i środkowy Norbert Huber.

 

Ekipę mistrza kraju wzmocnili siatkarze drużyn narodowych - argentyński przyjmujący Luciano Vicentin, niemiecki środkowy bloku Anton Brehme, francuski przyjmujący Timothee Carle i atakujący biało-czerwonych Łukasz Kaczmarek.

 

Skład jastrzębian uzupełnili atakujący Arkadiusz Żakieta (Ślepsk Malow Suwałki), środkowi bloku Jordan Zaleszczyk (Trefl Gdańsk) i Mateusz Kufka (Enea Czarni Radom), przyjmujący Marcin Waliński (GKS Katowice), a z klubowej Akademii Talentów do pierwszej drużyny przeniósł się 18-letni libero Jakub Jurczyk.

 

– Zmiany, które nastąpiły w drużynie można określić mianem dość znaczących, aczkolwiek jej trzon, w osobach Tomasza Fornala, Benjamina Toniuttiego, Norberta Hubera i Jakuba Popiwczaka (podstawowy libero) został zachowany. W trakcie ostatnich lat usłyszałem wiele komentarzy, że Jastrzębski Węgiel się osłabia, a tymczasem my wbrew tym opiniom rośliśmy. Obroniliśmy tytuł mistrza Polski i dwa razy z rzędu wystąpiliśmy w finale Ligi Mistrzów. Wierzę, że z nowym składem będziemy kontynuować tę dobra passę – podsumował prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie