Srebrny medal reprezentanta Polski na ME!

Inne
Srebrny medal reprezentanta Polski na ME!
fot. PAP
Ksawery Masiuk wywalczył w Belgradzie srebrny medal mistrzostw Europy w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym.

Ksawery Masiuk wywalczył w Belgradzie srebrny medal mistrzostw Europy w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym. Polak na mecie przedzielił Greków. Triumfował obrońca tytułu Apostolos Christou, a trzeci był Evangelos Makrygiannis.

To ósmy medal biało-czerwonych wywalczony w stolicy Serbii. Jedyne złoto zdobył Andrzej Rzeszutek w skokach z trampoliny 1-metrowej, a druga w tej konkurencji kobiet była Aleksandra Błażowska.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mirosław Ziętarski marzy o złocie w Paryżu i dwudziestym medalu dla Polski

 

Kilkadziesiąt minut później Mateusz Chowaniec, Kamil Sieradzki, Zuzanna Famulok i Kornelia Fiedkiewicz zdobyli w Belgradzie srebrny medal mistrzostw Europy w pływackiej sztafecie mieszanej 4x100 m stylem dowolnym. Tytuł mistrzowski zdobyli Węgrzy, miejsce na podium uzupełnili Niemcy.

 

To kolejne medale dla Polski. Wcześniej po brązowe krążki sięgnęli: Jakub Majerski na 100 m st. motylkowym, Adela Piskorska na 50 m st. grzbietowym, Jan Kałusowski na 200 m st. klasycznym, a także sztafety 4x100 m st. dowolnym, kobieca w składzie: Kornelia Fiedkiewicz, Zuzanna Famulok, Wiktoria Guść i Aleksandra Polańska i męska startująca w zestawieniu: Mateusz Chowaniec, Dominik Dudys, Ksawery Masiuk i Kamil Sieradzki.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie