Liga Narodów siatkarek: Polska - Włochy. Relacja live i wynik na żywo

Reprezentacja Polski siatkarek stoi przed historyczną szansą awansu do wielkiego finału Ligi Narodów. Od największego sukcesu w tych rozgrywkach Biało-Czerwone dzieli już tylko jeden mecz. W półfinale zmierzą się z Włoszkami. Relacja live i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Polki podobnie jak przed rokiem, awansowały do najlepszej czwórki VNL. Wówczas w półfinale musiały uznać wyższość Chinek, natomiast w meczu o trzecie miejsce pokonały Amerykanki 3:2 i sięgnęły po brązowy medal. Teraz podopieczne Stefano Lavariniego mogą pójść krok dalej i zameldować się w finale.

 

Aby tak się stało należy zwyciężyć Italię. Łatwo nie będzie, ale nasze siatkarki doskonale wiedzą, jak to zrobić. Nieco ponad miesiąc temu potrafiły z nią wygrać w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów, dodatkowo bez straty seta! Warto podkreślić, że tamto spotkanie było bardzo wyrównane, a losy poszczególnych partii rozstrzygały się w końcówkach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarski talent w czołowym klubie Tauron Ligi! To reprezentantka Polski

 

Ekipa z Półwyspu Apenińskiego, która w ćwierćfinale w Bangkoku pewnie triumfowała nad USA 3:0, postara się o rewanż z Polską. Włoszki już teraz mogą powiedzieć o zanotowanym progresie względem ubiegłorocznej edycji, ponieważ wtedy odpadły w ćwierćfinale z Turczynkami, z którymi Polki poradziły sobie w piątek na tym samym etapie tegorocznych zmagań.

 

Dużą rolę w sobotniej konfrontacji odegra zmęczenie. Niestety, tutaj przewaga jest po stronie Italii, która nie tylko grała ćwierćfinał z USA wcześniej, ale i krócej, podczas gdy nasze siatkarki musiały stoczyć pięciosetowy bój z Turcją.

 

Polki w ostatnim czasie mają jednak patent na Włoszki, czego dowodem trzy poprzednie konfrontacje i trzy wygrane.

 

W drugim półfinale Brazylia zagra z Japonią.

 

Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Włochy od godz. 12:00 na Polsatsport.pl.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie